אל תאמינו

פייק ניוז ברשת: כוכב הרשת דקל וקנין נפטר מקורונה

תמונה – דקל וקנין
עמוד פייסבוק המתחזה לאתר mako מפיץ כתבה על מותו של כוכב הרשת דקל וקנין מוירוס הקורונה. מדובר בכתבה שקרית שמובילה לאתר חדשות מזויפות בערבית.

גורמים ערבים שמתפעלים אתרי פייק ניוז בישראל, לעיתים תוך התחזות לגופים רשמיים כמו ויינט ומאקו, מפרסמים בשעות האחרונות כתבות על מותו של כוכב הרשת הצעיר דקל וקנין כתוצאה מנגיף הקורונה.

"ראו את צוואתו המוקלטת בקישור" נכתב באחד הסטטוסים כאשר גולשים שהקליקו עליו ולאחר מכן ביקשו לצפות באותה צוואה הובלו לאתר חדשות כוזבות בערבית שפועל בישראל ככל הנראה כחלק ממערך הפצת פרופגנדה שקרית איראנית.

ב-2018 חוקרים של חברת קלירסקיי פרסמו כי בישראל פעלו שלושה אתרי פייק ניוז שהיו חלק מפעילות בינלאומית של הממשל באירן להפצת מידע כוזב. בינואר השנה כתב 'הארץ' ג'ק חורי היה יעד להתחזות, לאחר שערוץ טוויטר שנפתח בשמו הפיץ פייק ניוז על המתיחות בין אירן לארצות הברית.

העמוד המזויף
העמוד המזויף
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!