פייק ניוז קורונה

טעה והטעה: איתמר בן גביר מפיץ פייק ניוז בטוויטר ובפייסבוק

אכיפת הסגר במוקדים חרדיים בבני ברק ובירושלים הובילה את יו"ר עוצמה יהודית לפרסם פייק ניוז ברשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר נגד משטרת ישראל והציבור הערבי. גם לאחר שגולשים הגיבו לבן גביר כי מדובר במידע שקרי שמופץ על ידו הוא לא הסיר את התמונה.
קרדיט: התמונה שהופצה

באזזנט >
22:29 | 15.04.20

תמונה של גגות בהם נראים מתפללים מוסלמים מופצת ברחבי הרשתות – פייסבוק, וואטסאפ וטוויטר מתוך מטרה להסית כנגד המיעוט המוסלמי בהודו ובישראל.

מוקד מרכזי בישראל להפצת התמונה עם תיאור הכזב הוא יו"ר עוצמת יהודית עו"ד איתמר בן גביר שצייץ אותה בטוויטר ופירסם בעמוד הפייסבוק שלו לצד ביקורת על משטרת ישראל. בן גביר כתב: "תגידו. משטרה יש רק בבני ברק?".

מקור התמונה כאמור אינו בישראל וגולשים הסבו את תשומת ליבו של גביר לחדשות הכזב שפירסם אולם בן גביר החליט שלא למחוק אותו מטוויטר ופייסבוק ואף הגיב בציוצי המשך לאחד הגולשים: "אם זה באמת ממצריים עדיין השאלה איפה המשטרה שם?? שמאלן!".

גם חלק מהגולשים טעו במקור התמונה שאינו מצרים וכמובן אינו ישראל אלא דובאי. הצילום במקור הופץ בהודו בכדי להתסיס את המתיחות הדתית נגד המוסלמים על רקע וירוס הקורונה. גם בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו צייץ את התמונה אולם לאחר מכן מחק אותה.

אתר חדשות הודי שחשף את מקור התמונה פירסם כי התמונה צולמה בדובאי וכי בהודו מתפרסמים תמונות מזוייפות נוספות מתוך מטרה להסית נגד המיעוט המוסלמי בהודו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים