ביקורת חריפה:

"ההפגנה שלכם לא יותר קדושה מהתפילה שלהם"

תמונה – צילום: אור-לי ברלב
ביקורת חריפה על החלטת המשטרה להתיר את הפגנת המאות אתמול אך את אכיפתה כנגד תפילות במניין במרחב הציבורי. קבוצות בבני ברק מתכננות בעקבות זאת להחזיר את המניינים בשבת על אף הנחיות משרד הבריאות והמשטרה

לאחר הפגנת "הדגלים השחורים" אתמול בערב (חמישי) בה המשטרה התירה למאות להפגין תחת מגבלות, נשמעה ביקורת חריפה על כך שהמשטרה ממשיכה לאכוף תפילות במניין גם במרחב הציבורי.

העיתונאי גיא לרר, כתב על האפליה כלפי המגזר הדתי והחרדי: "בימי ראשית סיקרנו באינטנסיביות, כמעט לבד, את ההפרות בבני ברק למרות מבול של קללות ונאצות. היום, אחרי שהתודעה השתנתה, ועם תמונות התקהלויות מהציבור החילוני, יש לסמוך על שיקול הדעת והאחריות ולאפשר תפילות במניין במיגון, מרווחים ורצוי בחוץ".

לרר סיים את דבריו בביקורת קשה: "ההפגנה שלכם לא יותר קדושה מהתפילה שלהם".

פרשן חדשות 12, עמית סגל, יצא נגד ההחלטה: "לעומק, מדינת ישראל החליטה שהפולחן בדת הדמוקרטית (הפגנה) חשוב יותר מהפולחן בדת היהודית והמוסלמית (תפילה ברבים). ואיש מעשרות הפוליטיקאים הדתיים לא מעז לצייץ. הדתה עאלק".

יו"ר עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, גם זעם על החלטת המשטרה לאפשר את ההפגנה הגדולה: "אז זה מותר – למה התפילה במניין אסורה?".

מותר להפגין אך לא לקיים תפילה

מוקדם יותר היום, לבקשת תושבי בית-אל שביקשו לקיים הפגנה בעקבות כך שלא מאפשרים להם תפילה במניין בשטח פתוח, קבעה המשטרה כי קיום הפגנה יותנה בכך שלא תתקיים תפילה במקום: "מותר להפגין אך לא לקיים תפילה", נכתב בתשובת המשטרה כמו גם האיסור להשתמש באמצעי כריזה.

בעקבות כך כתב ישראל היום, יהודה שלזינגר, מדווח כי בקבוצות וואטסאפ מהערים בני ברק ופתח תקווה עולה כי יתקיימו בשבת תפילות ברחוב למרות הנחיות משרד הבריאות.

הסיבה לכך: אישור ההפגנה בכיכר אתמול, "אם אושרה ההפגנה בכיכר הבימה אמש, אין שום סיבה שלא יתקיימו תפילות. פייר, צודקים", כתב שלזינגר.

הראש״ל הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף מסר בתגובה לכך: "שוחחתי עם שר הפנים הרב דרעי והודיתי לו על הצעתו בממשלה בנוגע לאפשרות להתיר את מנייני התפילה בתנאים מסויימים, בפרט שתפילות הציבור היא הצלת עם ישראל ממש".

מטעם הרבנות הוסיפו כי בהתאם להצעה פועלים גורמי הבריאות להסדיר את התנאים שיימנעו פיקוח נפש ויבטיחו את שלום הציבור, וכי הרב יוסף מבהיר כי "עד אז חובה הלכתית על כל אחד ואחד להקפיד במשנה תוקף שלא לקיים מנייני תפילה בשבת הקרובה ויתפללו כל איש בביתו עד להסדרת העניין ואין מזרזין אלא למזורזין".

כזכור, מאות אנשים הפגינו אתמול בכיכר הבימה בתל אביב במחאת "הדגלים השחורים" נגד הפגיעה בדמוקרטיה בצל הקורונה.

משטרת מחוז תל אביב החמירה במגבלות על משתתפי ההפגנה אך התירה למאות אנשים להתקהל גם במגבלות מחמירות.

 

 

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.