"תוכן שפל"

ארכיון קרן תקווה יוטיוב

תגובות סוערת על האיום האנונימי נגד השופטת ברון

העיתונאי עמית סגל מתייחס להודעת משרד המשפטים על איומים שקיבלה השופטת ברון בתיבת הדואר בביתה שבתל אביב: "הרושם שנוצר מההודעה הוא של ניסיון לרכוב על איום מכוער כדי להשתיק ביקורת לגיטימית"
13:15 | 14.06.20

תגובות סוערות: משרד המשפטים הגיש תלונה במשטרת ישראל בעקבות מכתב איום אנונימי בו נכתב "צפי לעונש", שנשלח בסוף השבוע לשופטת בית המשפט העליון ענת ברון בתיבת הדואר בביתה שבתל אביב.

בהודעת דובר הרשות השופטת נכתב: "מכתב האיום, על תוכנו השפל, הוא תוצאה ישירה של הסתה נמשכת ושלוחת רסן נגד הרשות השופטת ושופטיה. נסיונות להלך אימים על שופטי ישראל לא ירתיעו אותם והם ימשיכו לבצע את מלאכתם ללא מורא."

ראש הממשלה נתניהו גינה את האיומים והתלונן: "יש לגלות אפס סבלנות כלפי כל מי שמאיים ברצח על שופטים ונבחרי ציבור כאחד. רק החודש הגשתי במשטרה שלוש תלונות על איומים ברצח נגדי ונגד בני משפחתי. אני קורא למשטרה לפעול במהירות ובעוצמה כדי להדביר את נגע ההסתה – אין לו מקום בקרבנו."

העיתונאי עמית סגל התייחס לדיווחים: "דוברות הרשות השופטת״ טוענת שמכתב האיום לשופטת ברון הוא פרי של ״ההסתה שלוחת הרסן״ נגד שופטים. הסתה היא עבירה פלילית, ולביהמ״ש יש את הטלפון של המשטרה. אם רוצים להתלונן על משהו ספציפי שיתלוננו. הרושם שנוצר מההודעה הוא של ניסיון לרכוב על איום מכוער כדי להשתיק ביקורת לגיטימית", כתב סגל בתגובה לזעזוע התקשורתי.

העיתונאי אביעד גליקמן דיווח, כי בעקבות האיומים הוחלט להצמיד אבטחה לשופטת ענת ברון.

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק האשים את ראש הממשלה נתניהו: "ההסתה נגד השופטת העליונה ענת ברון מקורה בשלישיה המהוללת מבלפור. זו רק ההתחלה, ההמשך יהיה חמור בהרבה אם היועמ״ש לא יתעשת ויפתח מייד בכל החקירות הנוספות: מניות, בן דוד, דיווחי שקר למבקר המדינה ועוד. בית המשפט שהיסס להכריע יידרש עוד להחלטות קשות בהרבה"

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

צפו בוידאו

בניגוד לתקנות

נדיר

בניגוד לתקנות?

כישלון לימין

קרב פוליטי

הפתעה בבריכה

על מסיכה

בחשד להסתה

זעם חרדי

זעקת העצמאים

התפתחות דרמטית

סיבוך נדיר

רוצה את בנט

סערה בנגמ"ש