ממשלה קרועה

נגד הממשלה: השר אמיר אוחנה בעד 'חוק הפונדקאות'

תמונה – ערוץ הכנסת
השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ושר הרווחה איציק שמולי הצטרפו לעמדת מפלגת 'יש עתיד ותל"ם' והצביעו בעד הצעת 'חוק הפונדקאות' שלא עבר בסופו של דבר. ח"כ זנדברג: "כבוד". צפו

נגד הממשלה: שרי הממשלה אמיר אוחנה ואיציק שמולי הצביעו בעד 'חוק הפונדקאות' שהגישו חברי הכנסת מ'יש עתיד ותל"ם' בניגוד לעמדת הממשלה והמפלגות החרדיות. החוק בסופו של דבר לא עבר, 47 התנגדו / 29 הצביעו בעד. יו"ר הקואליציה מיקי זוהר שוקל להטיל סנקציות נגדם.

ח"כ תמר זנדבר התרגשה ופרגנה: "הפוליטיקה מלאה ציניות ואני לא מאמינה למילה של הממשלה הזו וכועסת על מי שנבחר בקולות המחנה הליברלי וחבר בה, אבל זה היה רגע אמיתי, מרגש ומלא משמעות לראות עכשיו את אמיר אוחנה, איתן גינצבורג ואיציק שמולי, כולם הורים לילדים בפונדקאות, שהצביעו בעד חוק הפונדקאות בניגוד לעמדת הממשלה. כבוד"

על רקע הביקורת, הבטיח שר המשפטים אבי ניסנקורן מצמפלגת 'כחול לבן' שהצביעו נגד: "השוויון הוא עמוד תווך בדמוקרטיה והזכות להורות חייבת להיות שוויונית ללא הבדל דת, גזע, מגדר ונטייה מינית. כדי לסיים את האפליה יש לקדם תיקון בחוק הפונדקאות בצורה מקצועית ואחראית, ולא בהצעת חוק פרטית. לכן, בכוונתי להביא הצעת חוק ממשלתית בהסכמה שתבטיח שיוויון זכויות בהורות עוד ב-2020."

ראש הממשלה החליפי בני גנץ התייחס להצעת החוק והבטיח: "שוויון זכויות מלא. להורים ולמי שרוצים להיות הורים. הבטחנו ונקיים."

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד תקף את חברי כחול לבן: "שלא יודעים מה לעשות אז מתחילים לשקר. אין לכם מה ללמוד לגבי החוק הזה כי הוא עבר כבר. אני העברתי אותו. העברנו אותו בממשלה ב-2014. אחר כך הוא הגיע הנה לקריאה ראשונה והכנסת הצביעה בעד. חוק הפונדקאות, זה חוק שלנו. אנחנו שמנו אותו על שולחן הכנסת והעברנו אותו ואתם הצבעתם היום נגד."

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.