בשביתה

הסתדרות האחים והאחיות

השיחות הלילות הסתיימו ללא פתרון – השביתה יצאה לדרך

באזזנט >
7:54 | 20.07.20

בעקבות העומס והמחסור בכוח אדם: האחיות הכריזו על שביתה כללית החל הבוקר

לאחר פגישה ממשוכת בשעות הלילה בין יושב ראש ההסתדרות אילנה כהן ומנכ"לית משרד האוצר קרן טרנר-אייל הסתיימה ללא תוצאות – הודיעה הבוקר הסתדרות האחים והאחיות על שביתה כללית של העובדים המאוגדים בה בבתי החולים, בקופות החולים כללית ומאוחדת, בשירותי בריאות התלמיד וטיפות החלב.

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות, אומרת הבוקר כי ההחלטה התקבלה "בלב כבד". עוד הוסיפה ואמרה כהן, "זה הזוי שבמשרד האוצר עדיין לא הפנימו את גודל המשבר של האחים והאחיות, לא נותרה בידינו ברירה אלא לקחת את האחריות הלאומית לבריאותם של אזרחי ישראל ולמנוע בעצמנו את קריסת מערכת הבריאות שתגיע בשיא המגיפה בעוד כמה חודשים בחורף הקרוב. אנחנו יוצאים לשביתה היום בלב כבד, אבל מתוך הבנה אמיתית שהיא תחסוך מחיר כבד בחיי אדם בעוד כמה חודשים. זעקת האחים והאחיות הבוקר היא זעקתם של כלל אזרחי ישראל".

"אנשי האוצר חייבים לשנות את התפיסה ולעצור באופן מיידי את הפקרתם של האחים ואחיות, הפקרת בריאותם של הצוותים המטפלים והפקרת המטופלים – אזרחי ישראל", אומרת יו"ר הסתדרות האחים והאחיות. דרישת ההסתדרות מגיעה בין היתר על רקע העברתם של אלף אחים ואחיות לבידוד, והעברתם תקנים ממחלקות רגילות לטובת מחלקות הקורונה. כהן אומרת: "מספיק עם התירוצים ודי עם הדיבורים – צריך לתת פתרון מיידי היום ולהפסיק לאפשר את הפקרתם של החולים ושל האחים והאחיות. לא ניתן למערכת הבריאות להידרדר" טרם ידוע האם תעתור המדינה לבית הדין לעבודה נגד השביתה.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram