באזזנט

קרדיט תמונה: Pixabay

ענף בקיפאון

סאגת בעלי האולמות והזוגות: נקבע דיון מהיר

האם פלונטר בעלי האולמות והזוגות בדרך לפתרון?

אושר דיון מהיר בוועדת הכלכלה בנושא מתווה ביטול חתונותיהם של הזוגות הצעירים. את הבקשה לקביעת הדיון הגישה חברת הכנסת הילה שי-וזאן (כחול לבן). מאות זוגות בתחילת דרכם, נאלצו לבטל את האירוע המיוחל לו חיכו במשך חודשים רבים וזאת בשל המגבלות שהוטלו בעקבות נגיף קורונה. רובם הגדול של זוגות אלו, לא קיבלו חזרה את המקדמות אותן נתנו לבעלי האולמות וספקים נוספים.

נכון לעכשיו, הממשלה בנתה בנושא מתווה שטרם אושר, אך גם מתווה זה אינו מסייע לזוגות הצעירים ואף פוגע בהם מבחינה כלכלית בכך שהוא קובע שבמידה והזוג לא הגיע להסכמות עם בעל האולם, הוא יאלץ לשלם דמי ביטול. משיחות עם זוגות צעירים עולה כי 90% מהם לא הצליחו להגיע להסכמות עם בעלי האולמות בנוגע לתשלום, ולכן נאלצו לשלם את דמי הביטול האמורים, סכום שיכול להגיע לעשרות אלפי שקלים מכספי החתונה.

חשוב לזכור כי גם בעלי האולמות נמצאים במצב כלכלי קשה. אולם יחד עם זאת, יש למצוא מתווה פשרה בין הזוגות הצעירים לבין בעלי האולמות. אין סיבה הגיונית שתתרץ את העובדה כי זוגות צעירים רבים בראשית דרכם המשותפת, נקלעיים לחובות כלכליים כבדים על לא עוול בכפם.

מח״כ הילה שי – וזאן נמסר בתגובה:
"הזוגות הצעירים למעשה נופלים בין הכיסאות, זאת מאחר ומשרד האוצר טוען כי הוא לא יכול לראות בהם גוף רשמי שיש להעביר אליו פיצויים. אני מתחייבת לקדם פיתרון בחקיקה שידאג לטובתם ויכליל אותם גם כן במתווה הפיצויים. עלינו לדאוג שחלק מהכספים המועברים לבעלי אולמות האירועים, יסומנו כמקדמות אותם יש להחזיר לזוגות הצעירים. כך נוכל לסייע להם להתחיל את חייהם ללא הפסדים כספיים. עלינו לדאוג לדור העתיד שלנו".

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 4 ימים

נקלט במצלמות

לפני 5 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 4 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 4 ימים

נקלט במצלמות

לפני 5 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 4 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.