יגיעו להסדר?

שביתת האחיות: מגעים חדשים להסדר

תמונה – הסתדרות האחים והאחיות

שר הבריאות ושר האוצר סיכמו על תגבור של 2,000 אחים ואחיות, מאות רופאים, תגבור כח אדם ורכש נוסף למערכת הבריאות כדי לאפשר התמודדות טובה יותר עם אתגרי הקורונה. שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר: ״הבריאות מעל הכל. מערכת שהוזנחה, זוכה היום להשקעה שמגיעה לה בצדק. פתחנו דף חדש שיצעיד את מערכת הבריאות קדימה״

שר האוצר ישראל כ״ץ אמר: ״אין רופא פנוי ולא תהיה אחות זמינה שלא יוכלו לעבוד בתקופה זו בגלל תקציב שלא יעבור״

שר האוצר, ישראל כ״ץ ושר הבריאות, יולי אדלשטיין, סיכמו היום (שני) על תגבור משמעותי של 2,000 אחים ואחיות, מתוכם 1,600 לבתי החולים ו- 400 לקופות. בנוסף הוחלט על תוספת של 400 רופאים, אשר אינם עובדים כיום, בשתי פעימות (הראשונה באופן מיידי של 250 רופאים). בנוסף סיכמו השרים על תוספת של 700 עובדי מנהל ומשק ומקצועות הבריאות, אשר יוקצו למחלקות הקורונה.

מדובר בתגבור כח אדם השקול לתוספת של 8 שנים; וזאת- על מנת לאפשר היערכות מיטבית של מערכת הבריאות עם אתגרי הקורונה והחורף הקרוב.

מלבד תוספת כוח האדם סוכם על תוספת של מיליארדי שקלים לטיפול בקורונה. התוספת תאפשר היערכות של משרד הבריאות לקצב בדיקות הקורונה כפי שדרש שר הבריאות אדלשטיין של עד 60,000 ביום לחורף. במסגרת סכום זה יוקצו משאבים לרכש חיסוני שפעת והשקעה בתשתיות טכנולוגיות, כולל דיגיטציה לשירותי רפואה עבור קופות החולים שישכללו את הרפואה מרחוק ויקטינו את הסיכון לחולים.

 

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.