מאבד שליטה?

זינוק שיא במספר המתים מקורונה בארה"ב

תמונה – לע"מ

156 אלף מתים, יותר מאלף בכל יום בארבעת הימים האחרונים

ארה"ב תחת דונלד טראמפ מאבדת שליטה, כך לפחות עולה מהמספרים המגיעים בימים האחרונים בדיווחים על המאבק בנגיף קורונה בארצות הברית. מאז פרוץ נגיף הקורונה מתו בארה"ב קרוב ל-150 אלף בני אדם. ולפי המרכז למניעת מחלות ימותו 25 אלף בני אדם נוספים בחודש הקרוב, עד אמצע אוגוסט. על פי הערכות נוספות, עד תחילת נובמבר יטפס המספר ל-200 אלף מתים, כאמור, רק בארה"ב.

צילום: Gerd Altmann

150 מומחים ואנשי מקצוע קוראים כעת לנשיא דונלד טראמפ להטיל את הסגר בחזרה ולהתחיל מחדש את בלימת ההתפשטות והמלחמה בנגיף. במכתב ששלחו לנשיא ארה"ב כתבו בין היתר: "נכון לרגע זה אנחנו בדרך לאבד 200 אלף אמריקנים עד ה-1 בנובמבר, ועדיין במדינות רבות אנשים יכולים ללכת לפאבים, למספרות, לאכול במסעדות, לעשות קעקוע ומסאז' – בקיצור לעשות פעילויות נורמליות בהחלט אך לא הכרחיות".

בגרמניה נרשמו ביומיים האחרונים למעלה מ-800 מקרים חדשים בכל יום, זאת אחרי תקופה יציבה וארוכה בה מספר החולים הממוצע ביום עמד על כ-450, כלי התקשורת במדינה הזהירו מתחילתה של התפרצות מחודשת. במקביל, בריטניה הודיעה כי היא מתייחסת כעת לספרד כ"מדינה בסיכון", וכי על מי שמגיע ממנה להיכנס לבידוד של שבועיים. מספר המקרים בספרד, אחת המדינות שנפגעו קשות מהגל הראשון, זינק בחדות בשבועיים האחרונים, והוא עומד כעת על יותר מ-1,200 מקרים ביום בימים האחרונים, ב-250 מוקדי הדבקה שונים.

דווקא בישראל, למרות הזינוק הרציף במספר הנדבקים, עדיין מספר המתים הינו מהנמוכים בעולם. עם זאת, גם בישראל נראה כי מערכת הבריאות תתקשה להתמודד עם גידול משמעותי במספר החולים המאושפזים. בית החולים הדסה עין כרם בירושלים למשל מתמודד עם יחס תפוסה של 164% במחלקות הקורונה. בעקבות כך התחילו בבית החולים להעביר חולים למרכז הארץ. "בתיאום עם משרד הבריאות אנחנו מדי פעם מבצעים העברת חולים למרכז", אומר פרופ' יורם וייס, מנהל בית החולים הדסה עין כרם.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.