גב למפגינים

הנשיא ריבלין: "חופש המחאה הוא ערך עליון, אסור לפגוע בו"

נשיא המדינה ראובן ריבלין מתייחס להקלטות שנחשפו מפגישות השר אוחנה ומפקד מחוז ירושלים: "אני רוצה לפנות לאזרחי ישראל ולכלל הציבור בישראל, על רקע המחאה ברחובות והפרסומים הנלווים אליה."
קרדיט: באזזנט

באזזנט >
14:06 | 27.07.20

נשיא המדינה ריבלין מתייחס לסערה הציבורית סביב ההפגנות מול מעון ראש הממשלה בירושלים: "אני רוצה לפנות לאזרחי ישראל ולכלל הציבור בישראל, על רקע המחאה ברחובות והפרסומים הנלווים אליה. חופש המחאה הוא ערך עליון בתרבות הדמוקרטית שלנו, אסור לפגוע בו. זהו אחד מערכי היסוד עליהם מושתתת המדינה היהודית והדמוקרטית שיקרה כל כך לכולנו."

"לצדו של חופש המחאה – האיסור על כל סוג של אלימות. אלו המסיתים, אלו הקוראים לאלימות, אלו המרימים יד על המוחים, חייבים להיות מטופלים ע"י רשויות אכיפת החוק בכל חומרת הדין.

הסיפורים הכי מעניינים, אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

לסיום כותב הנשיא: "אין ולא תהיה שום סובלנות לאלימות ולהסתה. למפגינים אני פונה ואומר: אם בחרתם לצאת להפגנה, כל הפגנה, בשם כל רעיון – אני קורא לכם, אנא, הקפידו לעשות זאת תוך שמירת מרחק בטוח, שמירה על הסדר הציבורי תיאום עם משטרת ישראל, וכבוד לסמלי מדינת ישראל."

טופז לוק, יועצו של ראש הממשלה נתניהו הגיב בזעם: "אני מתבייש שנשיא מדינת ישראל לא אומר מילה אחת ברורה על ההסתה הקשה לרצח ראש הממשלה נתניהו ומשפחתו. ביזיון"

שר המשפטים אבי ניסנקורן התייחס להקלטות שנחשפו מפגישות השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ומפקד מחוז ירושלים דורון ידיד: "בחוק הקורונה עמדנו על כך שזכות ההפגנה לא תיפגע. כך פועלת דמוקרטיה חזקה בשעת חירום. כל ניסיון לעקם את ההחלטה הזו הוא ניסיון לעקם את זכויות האזרח. יש לוודא שלא מופעל שיטור יתר כלפי מפגינים ואין קנסות חריגים. שמרו על מרחק חברתי ועל עטיית מסכה. אנחנו נדאג לשמור על זכותכם להפגין."

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp

סקר באזזנט

מה דעתך על תפקוד משטרת ישראל מאז פרוץ הקורונה?

נקראים עכשיו

עקבו אחרי באזזנט