באזזנט

תמונה – דוברות המשטרה

מגה הונאה

עשרות מעצרים וחשד להונאת ענק: השתלטו על תחנות דלק ומהלו דלק במים

משטרת ישראל חושפת היום את דבר קיומה של פרשת הונאת ענק, כך על פי החשד. בין היתר חושדים במשטרה כי עשרות העצורים, ביניהם עורכי דין ורואי חשבון, השתלטו על תחנות דלק וגרמו נזק לאלפי רכבים. כל הפרטים.

בסיומה של חקירה סמויה וממושכת שניהלה משטר ישראל, נעצרו עשרות חשודים בפרשת הונאה רחבת היקף. במשטרה מכנים את הפרשה: "תן גז". במשטרה חושדים כי מדובר ברשת ארצית מאורגנת מאד, שבין היתר השתלטה על מאות ואולי אף על אלפי חברות ברישומי רשם החברות וביצעו עבירות מס והלבנת הון בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בנוסף, על פי החשד, התגלה כי בבעלותם של חלק מהחשודים שנעצרו יש תחנות דלק והם נהגו למהול את חומרי הדלק לרכבים בחומרים נוספים – ובכך גרמו נזק לאלפי כלי רכב. היום עצרה המשטרה כ-30 חשודים ובימים הקרובים צפויים מעצרים נוספים.

מעצר שביצעה המשטרה בפרשה | צילום: דוברות המשטרה
מעצר שביצעה המשטרה בפרשה | צילום: דוברות המשטרה

החקירה העלתה כי באמצעות אותם מסמכים מזויפים, המעידים על בעלותם בחברות, הם הצליחו לפתוח חשבונות בנק ולקבל אשראי באופן המקביל לחשבונות החברה המקוריים. לפי החשד, חברי הרשת הוציאו חשבוניות פיקטיביות בשם החברה, תוך ביצוע עסקאות בשווי מוערך של מאות מיליוני שקלים, ובדרך זו אף הונו את הרשויות וגרפו לכיסם מיליוני שקלים תוך פגיעה בקופת המדינה ובציבור.

עוד חשפו חוקרי המשטרה כי בבעלותם של חלק מהחשודים תחנות דלק במספר ערים וכי חלק מהדלקים שסופקו לציבור היו מהולים בחומרים נוספים בניגוד לחוק. כתוצאה מכך, לפי החשד, נגרמו נזקים לכלי רכבם של אלפי אזרחים עד כדי השבתת המנועים. נתפסו 6 מתחמים של תחנות דלק שונות שבהם לפי החשד מהלו דלקים, לאחר שנעשה מעקב גם אחרי מיכליות שהובילו דלקים לתחנות האלה.

הבוקר, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטה המשטרה יחד עם הרשויות על בתיהם ועסקיהם של החשודים ברחבי הארץ, והם נעצרו עוכבו/לחקירה. במהלך החיפושים פעלה המשטרה בשיתוף הרשויות על מנת לתפוס נכסי נדל"ן וכמה עשרות רכבים בהם רכבי יוקרה ומשאיות. בנוסף הוקפאו חשבונות בנק ששימשו את החשודים.

מרשות המיסים נמסר: "עבירות המס בפרשה נחקרות על ידי מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים בשיתוף יחידת יהלום ברשות המסים. בהתאם לחשד, מדובר בפרשיה חמורה לפיה חברו גורמים עבריינים יחד עם בעלי מקצועות חופשיים ובכללם עורך דין ורואי חשבון, וביצעו עבירות של קיזוז והפצת חשבוניות מס פיקטיביות בניגוד לחוק מע"מ ופקודת מס הכנסה, וכן עבירות על חוק איסור הלבנת הון במאות מיליוני שקלים בענף הסולר והדלקים. על פי החשד מבצעי העבירות גנבו חברות לגיטימיות והשתמשו ביישות המשפטית הלגיטימית ללא ידיעתם של בעלי החברות, בהוצאת חשבוניות מס פיקטיביות והכנסתם לספריהם שלהם. החשודים לא בחלו בכל אמצעי והכינו דוקומנציה פיקטיבית ואף השתמשו בה לצורך הלבנת הכספים שהתקבלו כתוצאה מהפרי האסור של העבירות שביצעו."

ממשרד האנרגיה נמסר: "במסגרת מבצע הפיקוח המשולב הובילו מפקחי וחוקרי מינהל הדלק במשרד האנרגיה, את תהליך בחינת איכות הדלק ותפיסת הדלק בתחנות ובאתרים בהם קיים חשד לביצוע ערבובים ומהילות. מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה ימשיך ויבצע בקרות בכלל תחנות הדלק בישראל כך שאזרחי ישראל יהנו מדלק תקני העומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.