קרדיט תמונה: דוברות משרד המשפטים

טייח והסתיר

הניצב בדימוס: "אהיה עצוב אם שי ניצן לא ישב בחקירה בימים הקרובים"

עודכן: 08.09.20 בשעה 12:41
על רקע חשיפתו של עמית סגל, אומר הבוקר הניצב בדימוס ומי שהיה היועץ למבקר המדינה, עו"ד יעקב בורובסקי, כי שי ניצן חייב להיחקר.

הרוחות בשיח הציבורי ותקשורת סוערות הבוקר לאחר הפרסום של עמית סגל והתחקיר שחשף במהדורה המרכזית של חדשות 12. נזכיר, כי הכותרת המרכזית בתחקיר היא העובדה כי פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן, מי שהוביל את החקירה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, טייח והסתיר חקירה נגד המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך. "שי ניצן מנע חקירה נגד אלשיך וקבע: התנהגותו שערורייתית – אבל לא נפעל נגדו כי הדבר יסייע לנתניהו", נאמר בדיווח של עמית סגל.

הבוקר מתראיין מי שהיה היועץ במשרד מבקר המדינה, ניצב בדימוס יעקב בורובסקי, ברדיו גלי ישראל ליוסי דוידוב ואומר: ״אני אהיה עצוב אם בימים הקרובים שי ניצן לא ישב בחקירה. בכל שנותיה של הפרקליטות לא ישב אף פרקליט בחקירה״.

בורובסקי מבהיר כי לשיטתו חייבת להיפתח חקירה נגד שי ניצן על מנת לבדוק ולחקור את הטענות העולות מן הכתבה. כמו כן בורובסקי אומר כי אין הבדל אמיתי בין המושג 'בדיקה' למושג 'חקירה' בפרקליטות או במשטרה. השיחה מלאה:

"אני אהיה עצוב אם בימים הקרובים שי ניצן לא ישב בחקירה"

״אני אהיה עצוב אם בימים הקרובים שי ניצן לא ישב בחקירה. בכל שנותיה של הפרקליטות לא ישב אף פרקליט בחקירה״ | ניצב בדימוס יעקב בורובסקי ליוסי דוידוב – שתפו

Posted by ‎גלי ישראל‎ on Tuesday, 8 September 2020

עמית סגל עצמו אמר מוקדם יותר, בריאיון שהעניק לשרון גל ברדיו גלי ישראל: "נחשף כאן ששי ניצן לא הקפיד לומר את כל האמת. להערכתי אם המידע היה מגיע למשפחת נתניהו – יתכן ושרה נתניהו לא הייתה מורשעת. אם זה מה שקורה סביב התיקים המדוברים ביותר, מה קורה בתיק של אזרח פשוט?"

בפרקליטות הגיבו אמש בשעת לילה מאוחרת לדבר החשיפה של סגל והאשימו את העיתונאי בין היתר "הכתבה כולה מגמתית, מסולפת ומוציאה דברים מהקשרם", עוד הוסיפו בפרקליטות ואמרו: "החלטות החקירה בתיק 2000, כמו גם ביתר תיקי ראש הממשלה, התקבלו משיקולים ענייניים בלבד של בירור האמת, כך למשל בתיק אחר, בו לא היו ראיות שקשרו את ראש הממשלה לחשדות, הוא גם לא נחקר כחשוד" – לכתבה המלאה

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים
תיעוד מזעזע: לינץ' ערבי על יהודי מבוגר

קשה לצפייה

תיעוד: אימהות מכות גננת בטענה שהיא מתעללת

אלימות בגן

עושה באזז

תיעוד מזעזע: לינץ' ערבי על יהודי מבוגר

קשה לצפייה

תיעוד: אימהות מכות גננת בטענה שהיא מתעללת

אלימות בגן

דיווח: משי זהב השאיר מכתב התאבדות

טרגי

ניסה להתאבד: יהודה משי זהב אושפז במצב אנוש

בעקבות התחקיר

תיעוד: עיתונאים הותקפו במרכז ירושלים

אלימות קשה

נתניהו נגד רגב: "בפוליטיקה את מבינה פחות"

קרב בליכוד

תיעוד: אישתו של ח"כ אלקין מאיימת על פעיל ליכוד "בוא רוצה מכות?"

כך זה נראה

מכה לנתניהו: ניצחון לגוש השמאל במליאת הכנסת

דרמה פוליטית