באזזנט

תמונה – רמב"ם

סגר בחגים?

מנכ"ל בית החולים רמב"ם: "חייבים סגר מלא, אחרת מצבו יהיה רע מאד"

מנהלי בתי החולים הגדולים בישראל שוחחו הלילה עם שר הבריאות יולי אדלשטיין ועם פרויקטור הקורונה, הפרופ' רוני גמזו, והזהירו אותם מפני קריסת מערכת הבריאות בלי צעדים דחופים לעצירת העלייה בתחלואה.

הלילה שוחחו מנהלי בתי החולים עם שר הבריאות יולי אדלשטיין ופרויקטור הקורונה, הפרופ' רוני גמזו, והדגישו כי קיימת סכנה נוכח המשך העלייה בתחלואה. ד"ר מיקי הלברטל, מנהל בית החולים רמב"ם בחיפה, חשף ב"חדשות הבוקר" של קשת 12 את פרטי השיחה.

"שבעה חודשים אנחנו נמצאים באירוע הקורונה, הצוותים עובדים מאוד קשה", תיאר ד"ר הלברטל, "שלב מחיאות הכפיים של האזרחים חלף. אנחנו עובדים מול דרישות הולכות ועולות. ברמב"ם פתחנו אתמול את המתחם השלישי לחולי קורונה ובשביל זה סגרתי מחלקה פנימית ומחלקה לטיפול נמרץ פנימי. האתגר שבפנינו הוא מאוד משמעותי, הצוות נשחק עד הקצה. גלי ההלם של אירוע כזה משפיעים על כל בית החולים".

צילום ארכיון: דוברות המשטרה
צילום ארכיון: דוברות המשטרה

"הצוותים מביעים ייאוש מפני שבכל פעם אנחנו מעלים בפניהם רף גבוה יותר ודרישות יותר גבוהות", המשיך ד"ר הלברטל, "אם מסתכלים קדימה, ההרים עוד הרבה יותר גבוהים מההר הנוכחי. אם לא נהיה חד משמעיים ונעשה דברים ברורים, מצבנו יהיה מאוד רע. כל יום מגיעים לשיאים חדשים".

"סגר מלא, נקודה. הרמזור היה טוב לפני ארבעה-חמישה שבועות אם היו מיישמים אותו כמו שצריך, אבל במתכונתו הנוכחית הוא עבר סירוס מכל הכיוונים. הוא למעשה נתון למשא ומתן ולא מיושם. הוא ערטילאי לחלוטין. בחגים צריכים להיות כמו בפסח, עם המשפחה הגרעינית והמצומצמת בלבד, ולא חגיגות גדולות, אחרת לא נוכל להשתלט על זה".

כשנשאל מה אמר להם שר הבריאות בשיחה, השיב הד"ר: "שר הבריאות החליט להצטרף לשיחה למרות שזה לא היה מתוכנן, הוא שמע את ההדים מהשיחה והצטרף. הוא מחזיק בדעתנו לחלוטין, חושב שמערכת הבריאות יכולה לתת עוד אבל הבעיה היא הצוותים שיותר ויותר מגלים בעיות".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.