באזזנט

תמונה – משרד המשפטים

נקמה?

מנדלבליט שוקל: האם רה"מ נתניהו ייצא לנבצרות?

לאחר המתקפה של הליכוד ונתניהו נגד הפרקליטות והמשטרה בעקבות התחקיר של עמית סגל, היועמ"ש מנדבליט קיים היום התייעצויות עם בכירי הפרקליטות, האם רה"מ נתניהו יכול להמשיך בתפקידו עקב החשש לשימוש במעמדו לתקיפת בית המשפט. ח"כ שלמה קרעי: "הפגנות בלפור יראו כאין וכאפס לעומת מה שיהיה כאן".

רק לפני כשבוע הודיע היועמ"ש מנדלבליט כי ראש הממשלה נתניהו יכול להמשיך בתפקידו ולא לצאת לנבצרות למרות כתבי האישום נגדו, היום מדווח העיתונאי חיים לוינסון ב'הארץ' כי לאחר חשיפת העיתונאי עמית סגל את השערורייה בחקירות נתניהו ואום אל חיראן, קיים היועמ"ש מנדלבליט מספר התייעצויות בנוגע לנבצרות של נתניהו. החשש לשימוש במעמדו בפגישה בבית המשפט כנקמה על העמדתו לדין.

ח"כ שלמה דרעי מהליכוד הגיב: "אם מנדלבליט יעז לקבוע דבר לא חוקי ושערורייתי שכזה, הפגנות בלפור יראו כאין וכאפס לעומת מה שיהיה כאן. לא נשאיר זכר ממפלגת צלאח א-דין. נפרק ונרכיב מחדש. אני הנהג של ה- D9."

עמית סגל התייחס לדיווח וכתב: "אם זה נכון, הרי שהסיבה היחידה למהפך כה דרמטי היא הפרסומים הלא מחמיאים על הפרקליטות. תג המחיר הגדול בהיסטוריה"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף: "החלטה של מנדנבליט (פקיד לא נבחר) על הוצאת ראש ממשלה (נבחר) לנבצרות (עקב סיטואציה שמנדנבליט יצר בעצמו) היא הפיכה שלטונית וגניבת המדינה מידי העם. כולנו נצטרך להתייצב להגנת המדינה, הדמורקטיה, והחופש של כולנו ולסכל את ההחלטה."

בישיבת סיעת הליכוד הערב דרש רה"מ להקים וועדת חקירה: "כולנו ראינו את אותם גילויים מזעזעים על טיוח חקירות ושיבוש חקירות, מעשים שנעשו על ידי בכירים בפרקליטות ובמשטרה. אתמול גילינו איך קברו חקירה שביקשה לבדוק את האמצעים הפסולים שהשתמשו בהם כדי להביא את ניר חפץ להיות עד מדינה. מח״ש רצו לחקור – בפרקליטות קברו את התיק."

עוד תקף נתניהו: "חוקר בכיר בתיקים נגדי ונגד רעייתי היה בניגוד עניינים חריף בשל היותו בזוגיות עם ג׳ודי מוזס, אותה כולם מכירים כיריבה קשה שלי ושל רעייתי. אבל אותו חוקר בכיר עסק בתיקים התפורים נגדי ונגד רעייתי בניגוד לכל ההנחיות. גם כאן מח״ש רצו לחקור – בפרקליטות קברו את התיק. אזרח ישראלי נהרג באום אל חיראן והוגדר כמחבל על לא עוול בכפו. גם כאן מח״ש רצו לחקור ובפרקליטות קברו את התיק. למה עשו את כל זה? לא בגלל שיקולי אכיפת החוק, אלא בגלל שאמרתי שיש דברים לא ראויים שנעשים בתוך החקירות האלה ומשום כך לא רצו לחקור את הטענות על עבירות כאלה. אי אפשר שלא להזדעזע. את ההתנהלות הזאת חייבים לחקור.

"אבל מי יחקור? המפכ״ל ששומר על החוקר? הפרקליט ששומר על המפכ״ל? אולי היועמ״ש? האם ייתכן שהיועמ״ש לא ידע את כל ההתנהלות הזאת? האם ייתכן שלא אישר את ההתנהלות הזאת? אני מעריך בזהירות שהיועמ״ש לא יבדוק את זה. אין מנוס מחקירה עצמאית ובלתי תלויה. אזרחי ישראל רוצים לדעת את האמת ורק כך אפשר להבטיח את שלטון החוק והדמוקרטיה. אין דרך לטייח את זה יותר."

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.