באזזנט

תמונה – ארכיון | דוברות המשטרה

לקראת אי ספיקה

עשרות מתים בימי החג, זינוק במספר החולים הקשים, כל המספרים

ישראל נמצאת במה שנקרא סגר שני, והמספרים מוכיחים כי היה צורך להטיל סגר הרבה קודם, והרבה יותר משמעותי.

בפתחו של היום השלישי לסגר, או לפחות למה שנקרא רשמית סגר, מפרסם משרד הבריאות נתונים מדאיגים במיוחד. מהמספרים עולה כי מערכת הבריאות בישראל מתקרבת לקו האדום של מספר החולים הקשים המקסימלי איתם יכולה מערכת הבריאות להתמודד. עשרות נפטרים מקורונה בימות החג, גם אחוז הבדיקות החיוביות לא יורד. כל המספרים.

בישראל נפטרו מאז יום שישי ועד הבוקר בשעה 06:30 ארבעים ותשעה בני אדם מנגיף הקורונה, כך על פי משרד הבריאות. מספר החולים הקשים זינק ל-643 בני אדם, מתוכם נמצאים כ-170 חולים מחוברים למכונות הנשמה. חשוב לציין כי על פי הצהרות משרד הבריאות במהלך השנה האחרונה, הקו האדום איתו יכולה מערכת הבריאות להתמודד הוא 800 חולים קשים .

אמש בוצעו בישראל 24,449, 10.9% מתוכן חזרו חיוביות – כלומר: 2,565 איש אובחנו חיוביים לנגיף. מאז חצות בוצעו 1,341 בדיקות, כש-164 מתוכן יצאו חיוביות (12.8% בדיקות חיוביות). כיום יש בישראל 51,180 חולים פעילים. 1,295 מתוכם מאושפזים. מתחילת פרוץ המגיפה נפטרו בישראל 1,256 בני אדם.

בבתי החולים קפלן, הדסה הר הצופים, שיבא, לניאדו, שערי צדק והדסה עין כרם קיימת תפוסה של 100% ואף למעלה מכך במחלקות הקורונה. בבית החולים רמב"ם בחיפה נפתחה מחלקת קורונה נוספת, הגדולה ביותר בישראל, המונה 770 מיטות. במקביל, אמש המשיכו להתקיים ברחבי הארץ הפגנות במספר מוקדים שונים. בבלפור התקיימה הפגנת מתנגדי נתניהו בהשתתפות אלפים, בכיכר השבת (ירושלים), בבני ברק ובריכוזים חרדים נוספים נרשמו הפגנות בהשתתפות מאות בני אדם.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.