הדבקה חריגה בצבא

עוצר יציאות בצה"ל – לחודש לפחות

תמונה – דובר צה"ל
הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי הודיע על עוצר יציאות ללוחמים ולחיילים ביחידות הכשרה לחודש, לפחות. לאחרונה נרשמו בצה"ל כמויות הדבקה חריגות.

דובר צה"ל הודיע היום (ראשון) כי הרמטכ"ל אביב כוכבי החליט על עוצר יציאות החל מיום ג' למערך הלוחם ולחיילים בהכשרות. עוצר היציאות יהיה בתוקף חודש ימים, וחריגות יאושרו בסמכות מפקד בדרגת אלוף בלבד.

לוחמים נדרשו להגיע מוכנים לשהות של חודש לפחות | צילום ארכיון: דו"צ

המשרתים בבסיסים הפתוחים הונחו לעבוד במשמרות תוך שמירה על קפסולות, ללא קיום מפגש ביניהם. כלל המשרתים במערך הלוחם, בבסיסי ההכשרה וביחידות הסגורות יגיעו ביום שלישי לבסיסים ערוכים לשהות ממושכת, לתקופה של עד חודש ימים.

הרמטכ"ל כוכבי מסר כי "מצב התחלואה במרחב האזרחי ובצה"ל מחייב אותנו לנקוט בסדרת פעולות להידוק והחמרת הנהלים בכל יחידות הצבא. שמירת כשירותו של צה"ל היא משימה עליונה, וכפועל יוצא מכך, המאבק במגפת הקורונה בתוך צה"ל הינו משימה מרכזית. עלינו לפעול מיד ובמלוא העוצמה לצמצום התחלואה בצה"ל פנימה". לדבריו, "הדבר הכרחי משני היבטים – שימור הכשירות של הצבא למשימותיו הביטחוניות, והיכולת להמשיך בסיוע הנרחב שהצבא מספק למרחב האזרחי. רק מאמץ משותף של המדינה, צה"ל והאזרחים יביא לצמצום התחלואה".

כוכבי הוסיף: "חובה עלינו כצבא, מראשון החיילים ועד אחרון המפקדים, לשמש בימים אלה דוגמה, ולממש את יעודנו בעת הזאת, שמירה על ביטחון המדינה ושותפות מלאה במאבק בקורונה, תוך מתן סיוע נרחב וככל שיידרש למדינת ישראל". אמש עלה מספר חולי הקורונה המאומתים בצה"ל ל-1,190 – נתון שיא מפרוץ המגפה, שגבוה פי 4 ביחס לשיא של הגל הראשון. בין שישי לשבת אובחנו כ-200 חולי קורונה חדשים בצה"ל.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!