באזזנט

קרדיט תמונה: לשכת הרב קנייבסקי

אומת כחיובי

מנהיג המגזר החרדי ליטאי בן ה-92 נדבק בקורונה

הרב חיים קנייבסקי בן התשעים ושתיים נמצא חיובי לבדיקת הקורונה. רק אתמול הודיע הרב כי חייבים לבצע בדיקות קורונה וכי מדובר בפיקוח נפש.

הקורונה מגיעה אל הדרגים הכי גבוהים במגזר החרדי. לפני זמן קצר הודיעו בני ביתו של מנהיג הזרם הליטאי במגזר החרדי, הרב חיים קנייבסקי, כי הרב נמצא חיובי לנגיף. בהודעה שיצאה מבית הרב נמסר: "עדכון מבית מרן שר התורה שליט"א (הרב חיים קנייבסקי) , יום שישי ערב חג הסוכות:

בעקבות שינוי מסויים במדדי חום גופו של הרב שליט"א, הרב נבדק ונמצא חיובי לקורונה, בס"ד הרב מרגיש כעת טוב וממשיך בסדרי לימודו כרגיל, כמובן תחת השגחה רפואית צמודה. הציבור מתבקש להתפלל לרפואתו השלמה של רבינו שמריהו יוסף חיים בן פעשא מרים לאוי"ט הרב הציע הבוקר, שילמדו מסכת ברכות, ויאמרו עשרה פרקי תהילים (אנשים ונשים) וזה יהיה לזכות", כך כאמור נמסר מבית הרב.

רק אתמול התפרסה הוראתו של הרב קנייבסקי גבי חובת ביצוע בדיקות קורונה, הרב אף הגדיר את הצורך כ"פיקוח נפש". דבריו של הרב מגיעים לאחר זינוק גבוה במיוחד בנתוני התחלואה בקרב המגזר החרדי. פרויקטור הקורונה רוני גמזו אמר כי נתוני התחלואה במגזר החרדי עומדים על כ-40 אחוזים.

גם הרב אדלשטיין, דמות בכירה מאד וספת במגזר החרדי ליטאי, הודיע אמש כי אין להתארח במהלך החג והגדיר זאת כ'מסוכן', את תיעוד הוראות הרבנים הפיץ משרד הבריאות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעת איחולי החלמה לרב וכתב: ״ ‏אני מאחל החלמה מהירה ושלמה לגאון התורה, הרב חיים קניבסקי. בשעה זו אני מצטרף לתפילות של המוני בית ישראל למען בריאותו של הרב, ברוח הכתוב: ״כִּי חַיִּים הֵם לְמֹצְאֵיהֶם, וּלְכָל בְּשָׂרוֹ מַרְפֵּא״

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

תיעוד ראשוני

לפני 21 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

תיעוד ראשוני

לפני 21 שעות

נקלט במצלמות

לפני 2 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 2 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.