באזזנט

תמונה – צילום מסך

עברו את הגבול?

הפגנות החרדים | תיעוד אלים וקשה לצפיה

תיעוד מטרידים הערב מהפגנות החרדים, שוטר תועד דוחף ילד, שוטרים תועדו מכים חרדי.

אלימות קשה תועדה הערב. עשרות חרדים החלו להפגין לפני זמן קצר, כוחות משטרה הוזעקו למקום לפזר את ההתקהלויות והאירוע הדרדר לאלימות מתועדת קשה.

בתיעוד הראשון נראים מספר לבושי מדים מכים ורודפים אחר חרדי שנכח במקום, טרם ברור הרקע לאלימות. אמש התרחשו בירושלים הפרות סדר אלימות מצד מספר מפגינים חרדים, במהלכם נופצו שמשות ניידות משטרה.

בתיעוד השני נראה שוטר כשהוא דוחף ילד קטן שנופל על הרצפה, ובמזל לא פגע ראשו במוט ברזל המוצב במקום.

כתב הארץ חיים לוינסון כתב בתגובה לתיעוד האלימות המשטרתית: ״‏אני לא חובב גדול של המשטרה, אבל הפרקליטים המעונבים והיפים שיושבים במשרדים הממוזגים ועכשיו בחופשת החג שלהם פשוט מפקירה את השוטרים ברחוב״

‏לוינסון ממשיך וכותב: ״אם גבאי שהיה פותח בית כנסת היה יודע שיועמד לדין וידרשו שנתיים מאסר פלוס קנס מרתיע לא היה פתוח. במקום זה שולחים שוטר לשחק חתול ועכבר״

גם איש התקשורת ישראל כהן צייץ בתגובה לתיעודים וכתב: ‏״מזעזע! סיבוב יח״צ של המשטרה על גבו של הציבור החרדי. נקווה שהחרדים לא ישכחו את זה לבוס אמיר אוחנה״.

בימים האחרונים תועדו במספר מוקדים, הן בהפגנות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, והן בהפגנות החרדים, כמו בביתר עילית, כשהם פועלים באלימות או באגרסיביות שנויה במחלוקת.

הבוקר מתייחס ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, לביקורת שנשמעה בחלק מכלי התקשורת על האכיפה שהפעילו השוטרים במהלך ההפגנה ואמר: "נאכוף את החוק גם כשאין להם תמיכה מלאה בקרב כל הציבור, וגם שהם אינם לטעמם או רוחם של מפריו"

עוד הוסיף כהן ואמר: "לצערי יש מי שמפרים את החוק ולא נשמעים להוראות השוטרים. לא נעצום עין נוכח הפרות חוק בוטות, במחאות או בכל מקום אחר". מ"מ המפכ"ל חיזק את ידיהם של המפקדים והשוטרים בשטח. "הם ניצבים מול אתגרים מורכבים ומשימות רבות", מסר. "חוסר ההערכה מתמשך".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.