אחרי 37 שנים

אותרה גופתו של הנעדר זכריה באומל ז"ל

תמונה – דובר צה"ל
מרגש ומצמרר: דובר צה"ל התיר לפרסום כי גופתו של רב-סמל זכריה באומל ז"ל, מנעדרי הקרב בסולטן יעקב, שב הביתה לאחר 37 שנים במבצע צבאי חשאי - גופתו הובאה ארצה וזוהתה בוודאות - יהי זכרו ברוך.

דובר צה"ל מודיע כי לפני מספר דקות הודיע צוות מיוחד של צה"ל בראשות ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז למשפחת באומל כי גופתו של יקירם, רב-סמל זכריה באומל ז"ל, שנעדר מאז קרב סולטן יעקב, אותרה, הובאה ארצה וזוהתה באופן וודאי במכון לרפואה משפטית באבו כביר וכן על ידי הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף הרב אייל קרים.

מדובר במאמץ רב שנים של קהילת המודיעין וענף איתור הנעדרים במחלקת נפגעים במהלכו בוצעו פעילויות מבצעיות שונות לאיתור נעדרי הקרב, שיאו של המאמץ בסדרת פעילויות שהוביל בחודשים האחרונים צה"ל בראשות אגף המודיעין והביאה לאיתורו והשבתו ארצה של רב-סמל זכריה באומל ז"ל. צה"ל מחויב להמשך המאמצים לאיתורם של רב-סמל יהודה כץ, רב-סמל צביקה פלדמן וכל נעדרי צה"ל וחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע. ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקדי וחיילי צה"ל, מחבקים את כל המשפחות ובתוכן משפחות באומל, פלדמן וכץ ברגעים מורכבים אלה. רב-סמל זכריה באומל ז"ל, שב הביתה לאחר כ-37 שנים. פרטים על טקס הלוויה יינתנו לכשיקבע.

הרמטכ״ל רא״ל אביב כוכבי בטקס החלפת מפקד פיקוד הצפון: "לפני מספר דקות, הודיע דובר צה״ל כי לאחר 37 שנים של מאמץ עיקש ופעילות מודיעינית מן המעלה הראשונה, צה״ל השיב את גופתו של רב-סמל זכריה באומל זיכרו לברכה, מנעדרי הקרב הסולטן יעקב, לקבר ישראל".

״מדובר במאמץ רב שנים של קהילת המודיעין וענף איתור הנעדרים באגף כח אדם, במהלכו בוצעו מחקרים ומבצעים שונים לאיתור נעדרי הקרב. שיאו של המאמץ בסדרת מבצעים שהוביל בחודשים האחרונים אגף המודיעין והביאו לאיתורו והשבתו של רב-סמל זכריה באומל זיכרו לברכה. על כתפיהם של מפקדי צה״ל, ואני בראשם, מוטלת המחויבות הגדולה, המחויבות לדאוג לכל חייל המצטרף לצה״ל ונשבע למדינת ישראל. המחויבות היא כלפי כל משפחה המפקידה בידינו את הנכס היקר לה מכל, והמחויבות לחברה הישראלית השמה בנו את מבטחה״ – ״אנו מתרגשים עם משפחת באומל ומרכינים ראש, אנו מזדהים עם כאבן של משפחות פלדמן וכץ, מתחייבים להמשיך בכל דרך, שיטה ואמצעי, לנסות ולאתר את כלל הנעדרים של צה״ל".

"הבאתו של רב-סמל זכריה באומל לקבורה בישראל, לאחר שנים היא עדות למחויבות העמוקה של צה״ל, מפקדיו וחייליו, לעמוד בכל משימה, למלא כל יעד ולעשות כל שביכולתנו להשבת הבנים לגבולם".

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!