קרדיט תמונה: דובר צה"ל

אחרי 37 שנים

אותרה גופתו של הנעדר זכריה באומל ז"ל

עודכן: 03.04.19 בשעה 17:36
מרגש ומצמרר: דובר צה"ל התיר לפרסום כי גופתו של רב-סמל זכריה באומל ז"ל, מנעדרי הקרב בסולטן יעקב, שב הביתה לאחר 37 שנים במבצע צבאי חשאי - גופתו הובאה ארצה וזוהתה בוודאות - יהי זכרו ברוך.

דובר צה"ל מודיע כי לפני מספר דקות הודיע צוות מיוחד של צה"ל בראשות ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז למשפחת באומל כי גופתו של יקירם, רב-סמל זכריה באומל ז"ל, שנעדר מאז קרב סולטן יעקב, אותרה, הובאה ארצה וזוהתה באופן וודאי במכון לרפואה משפטית באבו כביר וכן על ידי הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף הרב אייל קרים.

מדובר במאמץ רב שנים של קהילת המודיעין וענף איתור הנעדרים במחלקת נפגעים במהלכו בוצעו פעילויות מבצעיות שונות לאיתור נעדרי הקרב, שיאו של המאמץ בסדרת פעילויות שהוביל בחודשים האחרונים צה"ל בראשות אגף המודיעין והביאה לאיתורו והשבתו ארצה של רב-סמל זכריה באומל ז"ל. צה"ל מחויב להמשך המאמצים לאיתורם של רב-סמל יהודה כץ, רב-סמל צביקה פלדמן וכל נעדרי צה"ל וחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע. ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקדי וחיילי צה"ל, מחבקים את כל המשפחות ובתוכן משפחות באומל, פלדמן וכץ ברגעים מורכבים אלה. רב-סמל זכריה באומל ז"ל, שב הביתה לאחר כ-37 שנים. פרטים על טקס הלוויה יינתנו לכשיקבע.

הרמטכ״ל רא״ל אביב כוכבי בטקס החלפת מפקד פיקוד הצפון: "לפני מספר דקות, הודיע דובר צה״ל כי לאחר 37 שנים של מאמץ עיקש ופעילות מודיעינית מן המעלה הראשונה, צה״ל השיב את גופתו של רב-סמל זכריה באומל זיכרו לברכה, מנעדרי הקרב הסולטן יעקב, לקבר ישראל".

״מדובר במאמץ רב שנים של קהילת המודיעין וענף איתור הנעדרים באגף כח אדם, במהלכו בוצעו מחקרים ומבצעים שונים לאיתור נעדרי הקרב. שיאו של המאמץ בסדרת מבצעים שהוביל בחודשים האחרונים אגף המודיעין והביאו לאיתורו והשבתו של רב-סמל זכריה באומל זיכרו לברכה. על כתפיהם של מפקדי צה״ל, ואני בראשם, מוטלת המחויבות הגדולה, המחויבות לדאוג לכל חייל המצטרף לצה״ל ונשבע למדינת ישראל. המחויבות היא כלפי כל משפחה המפקידה בידינו את הנכס היקר לה מכל, והמחויבות לחברה הישראלית השמה בנו את מבטחה״ – ״אנו מתרגשים עם משפחת באומל ומרכינים ראש, אנו מזדהים עם כאבן של משפחות פלדמן וכץ, מתחייבים להמשיך בכל דרך, שיטה ואמצעי, לנסות ולאתר את כלל הנעדרים של צה״ל".

"הבאתו של רב-סמל זכריה באומל לקבורה בישראל, לאחר שנים היא עדות למחויבות העמוקה של צה״ל, מפקדיו וחייליו, לעמוד בכל משימה, למלא כל יעד ולעשות כל שביכולתנו להשבת הבנים לגבולם".

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים
הרשת זועמת: יהודי חוטף סטירה ברכבת הקלה

אנטישמיות בבית

זעם ברשת על נאומו של מנכ"ל פייזר בטקס העצמאות

מה דעתכם?

עושה באזז

הרשת זועמת: יהודי חוטף סטירה ברכבת הקלה

אנטישמיות בבית

זעם ברשת על נאומו של מנכ"ל פייזר בטקס העצמאות

מה דעתכם?

צפו: שירה איסקוב ועדי גוזי הדליקו משואה

עצמאות שמח ישראל

תיעוד: צעקות על רה"מ נתניהו בטקס הזיכרון

"תתבייש"

יאיר לפיד: "הנופלים לא מתו בשביל שישראל תיראה ככה"

שכול ופוליטיקה

תיעוד: צעקות על יאיר גולן בטקס זיכרון

כמעט רמטכ"ל

מרגש: הנאום המרטיט של הרמטכ"ל כוכבי

יהי זכרם ברוך

יעלון לעמית סגל: "אתה מחפש בערימות"

יעלון vs סגל