נחשף

תנועת רגבים היא שעומדת מאחורי סרטון המחבלים בכפר סבא

תמונה – תנועת רגבים
הסרטון שעורר מהומה בו נראו מחבלים חודרים דרך מנהרה שנחפרה מקלקיליה - הופק על ידי תנועת הימין 'רגבים' לקראת הבחירות: "שלא נתעורר למנהרות אמיתיות ומדינה פלסטינית על כביש 6".

סרטון שנשלח לפנות בוקר לקבוצות ווטסאפ וברשתות החברתיות ודימה חדירת מחבלים דרך מנהרה שנחפרה מקלקיליה לכפר סבא מתחת לכביש 6, עורר מהומה וסימני שאלה לאורך היום, אך הערב מתברר כי מדובר בסרטון ערוך היטב שהפיקה תנועת רגבים לקראת הבחירות, הקורא להצביע "נגד מדינה פלסטינית על כביש 6".

בסרטון שנראה כתיעוד אותנטי מחמ"ל תצפית צבאי, נראית חוליית מחבלים חמושים המזנקים מפתח מנהרה במרחק של מאתיים מטרים בלבד משכונות יוספטל וקפלן בכפר סבא ובסמיכות לכביש 6, ומתקרבים במהירות אל בתי השכונה. "התצפית" מדווחת לחמ"ל שמזניק כלי טיס צבאי, שנמנע מהפגזת החוליה בשל קרבתה לבתי העיר, ואלו נמלטים בחזרה אל המנהרה. בסרטון שהתפרסם ברשתות החברתיות נשתלו סימנים כי הוא מבוים, והערב פרסמה תנועת רגבים סרטון נוסף המסביר כי "סרטון המחבלים" פורסם על ידה לקראת הבחירות הקרובות.

תנועת רגבים, מהארגונים הבולטים במפת הארגונים החוץ פרלמנטריים, פועלת בסוגיות של שמירת אדמות המדינה ונאבקת במספר חזיתות בתכניות הרשות הפלסטינית להקמת מדינה פלסטינית בשטחי C. "תנועת רגבים מתנצלת בפני מי שנבהל מהסרטון הזה, אבל בינינו, עדיף להיבהל מקצת 'פייק ניוז' מאשר להתעורר למציאות אמיתית של מנהרות מתחת לכביש 6. בבחירות הקרובות מצביעים נגד מדינה פלסטינית", נאמר בהודעת הארגון.

מאיר דויטש, מנכ"ל הארגון מוסיף כי "המנהרות מעזה והטרור המתמשך שממרר את חיי תושבי הדרום, מבהירים היטב לכל בר דעת, כי אם תוקם מדינה פלסטינית על כביש 6, עזה תהיה רק הפרומו לסרט המפחיד באמת – מנהרות בכפר סבא וקטיושות בתל אביב ונתב"ג".

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.