באזזנט

תמונה – משרד המשפטים

חיוך בבלפור

השר אמיר אוחנה על הקלטות מנדלבליט: "אמרנו לכם"

שר המשפטים לשעבר והשר לביטחון פנים אמיר אוחנה מגיב בשתי מילים לפרסום ההקלטות המביכות של היועמ"ש מנדלבליט נגד פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן: "אמרנו לכם".

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה ומי שכיהן כשר המשפטים בתקופותו של פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן מגיב להקלטות הדמרטיות שחשפו העיתונאים גיא פלג ועמית סגל במהדורה המרכזית בחדשות 12: "אמרנו לכם"

החשיפה של עמית סגל לצפייה כאן

השרה מירי רגב הגיבה בסיפור סאטירי המבוסס על שיחת ההקלטות: "חשיפה ראשונה: ההקלטות שטרם נשמעו!. היועמ"ש: אפי, המנאייק (שי ניצן) סוחט אותי, הוא ממש תופס אותי חזק בגרון. אפי נווה: למה?. יועמ"ש: תשמע יש כמה דברים שהוא מחזיק במגירה על ביבי והוא רוצה שאולי נסתדר. אפי נווה: נו אז שחרר לו. יועמ"ש: אבל אין כלום בתיקים אין כלום ולא היה כלום. אפי נווה: תשמע לי זרוק לו איזה עצם. יועמ"ש: אולי נלך על שוחד באחד התיקים ככה בשביל הנראות? זה יוריד אותו ממני. אפי נווה: כן ככה הוא יירד ממך ויסגור לך את התיק אין ברירה. יועמ"ש: תבחר מספר מאחד עד 10,000. אפי נווה: סטופ. יועמ"ש: 4000. אפי נווה: מזל טוב תיק 4000יאללה בהצלחה. יועמ"ש: איזה מנאייק הוא… מסכן ביבי.

לסיום כתבה רגב: "הבהרה: הפוסט סאטירי בשלב זה. כל קשר בין הדמויות וההתרחשויות לבין המציאות הוא מקרי בהחלט. מבוסס על הקלטות שחשפו עמית סגל וגיא פלג בחדשות 12 ובהם נשמע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מעיד שפרקליט המדינה מעכב החלטות בעניינו ו"תופס אותו בגרון".

פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן הגיב: "פרקליט המדינה לשעבר הצטער כמובן לשמוע את האופן שבו התבטא לגביו מנדלבליט לפני כחמש שנים. עם זאת, מדובר בשיחה פרטית שניהלו שני חברים קרובים, ומטבע הדברים אנשים לא נזהרים בדבריהם בשיחות כאלה, ומתבטאים במהלכן גם באופן בוטה. מכל מקום, מערכת היחסים בין מנדלבליט לניצן היתה טובה מאד לאורך כל תקופת כהונתם המשותפת והשניים עבדו בשיתוף פעולה מלא לטובת שלטון החוק. באשר לטענה כאילו ניצן "היה יכול להחזיק את מנדלבליט בגרון", במהלך כהונתו כיועץ, מדובר בטענה מופרכת לחלוטין."

עוד כותב ניצן: "ניצן התלבט אם הוא יכול לדון ולהחליט בבקשה זו, בגלל ניגוד הענינים שניצן היה נקלע אליו אם היה מקבל החלטה בבקשתו של מי שעומד בראש מערכת התביעה הכללית. בסופו של דבר, במרץ 2017, שנים לפני שלב קבלת ההחלטות בתיקי ראש הממשלה, ולאחר שהתייעץ בענין זה עם שורת גורמים בכירים, שכולם סברו כי ראוי שניצן לא יקבל את ההחלטה בבקשה, הודיע ניצן לבא כוחו של מנדלבליט כי לא יקבל החלטה בנושא זה מטעמים של ניגוד ענינים. בכך הסתיים הטיפול בענין זה מצד כל הנוגעים בדבר. בניגוד לטענות שהועלו, לא היה שום קשר בין נושא עילת הסגירה של תיק הרפז לבין תיקי ראש הממשלה או כל נושא אחר."

עוד מגיב ניצן: "כידוע, בתיקי ראש הממשלה עיקר החקירה נוהלה לאחר מרץ 2017. בודאי שקבלת ההחלטות בתיקים אלה על ידי ניצן ומנדלבליט, בוצעה זמן רב לאחר מכן, שנים אחרי שניצן החליט שלא להענות לבקשתו של מנדלבליט בדבר שינוי עילת הסגירה שלו בתיק הרפז וסיים את הטיפול בענין. ממילא, אין כל שחר לטענות כאילו החלטות מנדלבליט בתיקי ראש הממשלה התקבלו בשל טעמים לא ענייניים שהיו קשורים לפרשת הרפז. פרקליט המדינה לשעבר מצר על כך שישנם עדיין גורמים, שמניעיהם ברורים לכל, הממשיכים להפריח לחלל האויר תיאוריות קונספירציה מופרכות לחלוטין, הסותרות לחלוטין את העובדות".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.