קרדיט תמונה: משרד הבריאות

לקראת גל שלישי?

ושוב: "ייתכן שהירידה בתחלואה נעצרה", דוח אמ"ן בשבועיים שאחרי ההקלות

עודכן: 02.11.20 בשעה 9:09
רף אחוז החיוביים בבדיקות לאיתור הנגיף חצה את ה-3%, נתוני התחלואה המעודכנים של משרד הבריאות יתכן ומספרים על מגמת עלייה חוזרת בתחלואה בישראל.

נראה כאילו לא למדנו. שבועיים לאחר שחרור הקלות לציבור ועל רקע הלחצים האדירים מצד כל הכיוונים על מקבלי ההחלטות – במשרד הבריאות מפרסמים הבוקר נתונים אשר מצביעים לכאורה על עצירה בירידה בתחלואה.

משרד הבריאות מפרסם הבוקר (יום שני) את הנתונים המעודכנים של תחלואת הקורונה בישראל. מהנתונים עולה בין היתר כי יתכן והירידה בתחלואה מתמתנת ואף מספרת על עלייה בהיקף ההדבקות בקרב האזרחים. שיעור החיוביים מתוך הבדיקות עמד אמש על 3.1 אחוזים, מדובר בעלייה מול נתוני הימים האחרונים. 649 חולים חדשים בנגיף הקורונה אובחנו ביממה האחרונה, מתוך כ-22 אלף בדיקות.

על פי נתוני משרד הבריאות שכאמור התפרסמו הבוקר, 372 בני אדם מאושפזים בבתי החולים במצב קשה אחרי שחלו בנגיף הקורונה. 170 מקבלים סיוע של מכונת הנשמה. במדדים אלו מדובר במגמת ירידה מתמשכת במספרים מאז הסגר. 2,554 ישראלים מתו מהנגיף מאז פרוץ המגפה. מתוך 649 החולים החדשים שאובחנו ביממה האחרונה, 480 מתוכם מתגוררים מחוץ לאזורי ההתפשטות המוגדרים והמוכרים על ידי משרד הבריאות.

בדוח אמ"ן על רקע נתוני התחלואה נכתב בין היתר: "בשבוע האחרון מסתמנת התייצבות בשיעור הבדיקות החיוביות ובמספר המאומתים. הדבר ככל הנראה מעיד על האטה עד כדי עצירה בירידת התחלואה", נכתב. "עם זאת, הממוצע השבועי של מספר המתים והחולים במצב קשה ממשיך להצטמצם ביחס לשבוע שעבר". כמו כן נכתב: "לאור ההקלות בסגר אתמול, תיתכן האטה במגמת השיפור הנצפית בשבועות האחרונים", כתבו. "להערכתנו, לאור השהייה של כעשרה ימים מהדבקה לתוצאה, שינוי זה יבוא לידי ביטוי לקראת סוף השבוע הבא".

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים
תיעוד מזעזע: לינץ' ערבי על יהודי מבוגר

קשה לצפייה

תיעוד: אימהות מכות גננת בטענה שהיא מתעללת

אלימות בגן

עושה באזז

תיעוד מזעזע: לינץ' ערבי על יהודי מבוגר

קשה לצפייה

תיעוד: אימהות מכות גננת בטענה שהיא מתעללת

אלימות בגן

דיווח: משי זהב השאיר מכתב התאבדות

טרגי

ניסה להתאבד: יהודה משי זהב אושפז במצב אנוש

בעקבות התחקיר

תיעוד: עיתונאים הותקפו במרכז ירושלים

אלימות קשה

נתניהו נגד רגב: "בפוליטיקה את מבינה פחות"

קרב בליכוד

תיעוד: אישתו של ח"כ אלקין מאיימת על פעיל ליכוד "בוא רוצה מכות?"

כך זה נראה

מכה לנתניהו: ניצחון לגוש השמאל במליאת הכנסת

דרמה פוליטית