באזזנט

תמונה – משרד הבריאות

לקראת גל שלישי?

ושוב: "ייתכן שהירידה בתחלואה נעצרה", דוח אמ"ן בשבועיים שאחרי ההקלות

רף אחוז החיוביים בבדיקות לאיתור הנגיף חצה את ה-3%, נתוני התחלואה המעודכנים של משרד הבריאות יתכן ומספרים על מגמת עלייה חוזרת בתחלואה בישראל.

נראה כאילו לא למדנו. שבועיים לאחר שחרור הקלות לציבור ועל רקע הלחצים האדירים מצד כל הכיוונים על מקבלי ההחלטות – במשרד הבריאות מפרסמים הבוקר נתונים אשר מצביעים לכאורה על עצירה בירידה בתחלואה.

משרד הבריאות מפרסם הבוקר (יום שני) את הנתונים המעודכנים של תחלואת הקורונה בישראל. מהנתונים עולה בין היתר כי יתכן והירידה בתחלואה מתמתנת ואף מספרת על עלייה בהיקף ההדבקות בקרב האזרחים. שיעור החיוביים מתוך הבדיקות עמד אמש על 3.1 אחוזים, מדובר בעלייה מול נתוני הימים האחרונים. 649 חולים חדשים בנגיף הקורונה אובחנו ביממה האחרונה, מתוך כ-22 אלף בדיקות.

על פי נתוני משרד הבריאות שכאמור התפרסמו הבוקר, 372 בני אדם מאושפזים בבתי החולים במצב קשה אחרי שחלו בנגיף הקורונה. 170 מקבלים סיוע של מכונת הנשמה. במדדים אלו מדובר במגמת ירידה מתמשכת במספרים מאז הסגר. 2,554 ישראלים מתו מהנגיף מאז פרוץ המגפה. מתוך 649 החולים החדשים שאובחנו ביממה האחרונה, 480 מתוכם מתגוררים מחוץ לאזורי ההתפשטות המוגדרים והמוכרים על ידי משרד הבריאות.

בדוח אמ"ן על רקע נתוני התחלואה נכתב בין היתר: "בשבוע האחרון מסתמנת התייצבות בשיעור הבדיקות החיוביות ובמספר המאומתים. הדבר ככל הנראה מעיד על האטה עד כדי עצירה בירידת התחלואה", נכתב. "עם זאת, הממוצע השבועי של מספר המתים והחולים במצב קשה ממשיך להצטמצם ביחס לשבוע שעבר". כמו כן נכתב: "לאור ההקלות בסגר אתמול, תיתכן האטה במגמת השיפור הנצפית בשבועות האחרונים", כתבו. "להערכתנו, לאור השהייה של כעשרה ימים מהדבקה לתוצאה, שינוי זה יבוא לידי ביטוי לקראת סוף השבוע הבא".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
שיתוף "ושוב: "ייתכן שהירידה בתחלואה נעצרה", דוח אמ"ן בשבועיים שאחרי ההקלות"
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.