באזזנט

תמונה – ערוץ הכנסת

אין חסינות

דרמה: ח"כ מיקי זוהר נחקר בחשד לסחיטה באיומים

ח"כ מיקי זוהר נחקר במשטרה לאחר שהאיומים שהשמיע בראיון רדיו כלפי היועמ"ש לאחר פרסום ההקלטות המביכות. השר לביטחון פנים אמיר אוחנה בתגובה: "זו תעודת עניות למשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות שהתקיימה חקירה על התבטאות לא מוצלחת. פשוט בושה".

דיווחים: יו"ר הקואליציה מיקי זוהר נחקר היום ביחידה המשטרתית להב 433 בחשד לסחיטה באיומים כלפי היועמ"ש. החקירה שנפתחה מתנהלת באישור וליווי מ"מ פרקליט המדינה אביחי מנדלבליט.

בתגובה ראשונה תוקף זוהר את החקירה: "יום עצוב לדמוקרטיה שלנו. נקראתי לחקירה במשטרה בעניינו של מנדלבליט. לא אסתיר מכם את העובדה שהופתעתי, בטח לאור העובדה שמדובר בחקירת השתקה שמתבססת על הבעת עמדה בראיון רדיו. לעניות דעתי זו חקירה הזויה כנגד נבחר ציבור בכלל, וכנגד נבחר ציבור מהימין בפרט. בשנים האחרונות הובלתי שיח בלתי מתפשר בכל הנוגע להתנהלות הפרקליטות והמשטרה, עשיתי זאת מבלי לחשוש למרות כל האזהרות שקיבלתי. ״תיזהר, ינסו לתפור לך תיק״, הזהירו אותי. עניתי: ״תמיד אלך עם האמת שלי, ויהא המחיר אשר יהא״.

זוהר מוסיף ותוקף: "לא, אני לא מתחרט על כך שהבעתי את קולם של רבים שלא יכלו לזעוק, אני זה שזעקתי במקומם נוכח העוול הנורא שנגרם לנו בשנים האחרונות. אין אדם אובייקטיבי במדינה שלנו שלא יסכים עם העובדה שמדובר בתופעה מסוכנת של נסיונות השתקה של מחנה שלם. תופעה שמקומה במשטרים חשוכים, בטח לא בדמוקרטיה מפוארת כמו ישראל. ידעתי שכאיש ימין שנאבק למען האמת של כולנו, אני עלול לשלם מחיר, אבל כנראה לא שיערתי בדעתי עד כמה רחוק ילכו בנסיון להלך עליי אימים. מעולם לא עברתי עבירה פלילית, מעולם לא נחקרתי במשטרה ומעולם לא נחשדתי בכלום ואם זו החקירה הראשונה שלי, דיינו."

לסיום כותב זוהר: "אני סבור שהחלטת הפרקליטות והמשטרה לפתוח נגדי בחקירה כדי למנוע ממני לבקר את התנהלותו של מנדלבליט, תהיה הרסנית למערכת אכיפת החוק ואף עלולה להביא לאובדן מוחלט של אמון הציבור בה, שגם כך נמצא בשפל של כל הזמנים. אני לא חושש. בע״ה ננצח."

יו"ר הכנסת יריב לוין יצא להגנת זוהר: "״כיו״ר הכנסת איני יכול לקבל מצב שבו חבר כנסת נחקר בשל התבטאות שלו שנאמרה במסגרת תפקידו הציבורי".

"עד היום הכרנו מושג של ״תביעת השתקה״ שמטרתה להרתיע אדם מלומר את עמדתו על ידי הגשת תביעת דיבה בסכום גבוה. היום, נקבע מושג חדש של ״חקירת השתקה״ שמטרתה להרתיע אנשי ציבור מלומר באופן חופשי את עמדתם. חסינות חברי הכנסת נועדה בדיוק לצורך הזה, כדי להבטיח שיוכלו לבקר את מערכות השלטון ולהביע את עמדתם ללא מורא. הכוח המצוי בידי רשויות אכיפת החוק הוא כוח עצום. השימוש בכוח הזה חייב להיות זהיר, מידתי ובעיקר ענייני. השימוש בכוח הזה לשם ״חקירת השתקה״ מעיד על שיבוש קשה של שיקול הדעת ושל הבנת מגבלות הכוח."

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה יצא להגנת זוהר: "מסכים איתך מיקי ידידי היקר. בנושאי חקירות אנשי ציבור מן הסתם אינני יכול להורות למשטרה את מי/על מה לחקור, אך זו תעודת עניות למשטרה, ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות שהתקיימה חקירה על התבטאות לא מוצלחת (שהובהרה לאחר מכן!) בראיון רדיופוני. פשוט בושה."

ח"כ בצלאל סמוטריץ' קרא להחרמת היועמ"ש: "מנדנלבליט חצה היום קו אדום בוהק שמקרב את ישראל אל עבר דיקטטורה משפטית מסוכנת והוא חייב ללכת הביתה מיד. שרי הממשלה והעומד בראשה חייבים להפסיק לשתף איתו פעולה לחלוטין, לא לזמן אותו לשום ישיבה, לא להשתתף בשום ישיבה שהוא משתתף בה ולהביא להחלפתו במישהו שמבין טוב יותר את התפקיד."

שרת התחבורה מירי רגב הגיבה: "‏מתי ייחקר מישהו מהפרקליטות על דברים שכתב ועשה?! תנוח דעתכם זה לא יקרה כי אין מי שיחקור או יבקר את הפרקליטות – הם מעל החוק. הגיע הזמן לפצל בין משרת היועץ המשפטי לממשלה, לתובע הכללי."

ח"כ שלמה קרעי תקף" משטרת מנדלבליט רודפת אחרי כל אזרח או ח"כ שהתבטא באופן לא מוצלח. כל ח"כ מימין או משמאל ששותק עכשיו, לא ראוי לתפקידו. מנדלבליט שהוחזק בגרון כשבוי במשך שנים ואולי עד היום, התאהב בשיטה ונוקט בה מול מבקריו. תסמונת סטוקהולם. לא נפחד לדרוש בדיקה בעניינך ולפעול שתיחקר על מעשיך. הביתה."

הוגשה תלונה נגד ח"כ מיקי זוהר "סחיטה באיומים"

כזכור, לאחר פרסום ההקלטות המביכות בין היועמ"ש מדלבליט וראש לשכת עו"ד לשעבר אפי נווה, איים מיקי זוהר, כי לא נאמרה המילה האחרונה וכי יפורסמו קלטות נוספות אם מנדלבליט לא יסגור את תיקי נתניהו.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.