באזזנט

תמונה – דוברות הדסה

זהירות

בת 58 מורדמת ומונשמת מפטרייה רעילה

אשה בת 58 מירושלים מאושפזת במצב קשה לאחר שהורעלה מפטריה שקטפה. היא סובלת מפגיעה רב מערכתית בכבד, בכליה ואף מפגיעה קשה בלב ומטופלת ביחידה לטיפול נמרץ כשהיא מונשמת ומורדמת.

לפנות בוקר הגיעה אישה בת 58 אל חדר המיון בהדסה הר הצופים כשהיא מתלוננת על הקאות, כאבי בטן וחולשה קיצונית.

האישה נבדקה במוקד רפואי בשכונתה קודם לכן, שם אובחנה כסובלת מהתייבשות, אך התעקשה להגיע אל חדר המיון.

בזכות תשאול ובירור מעמיק שערכו רופאי המיון, נמצא כי כמה ימים קודם להגעתה, יצאו האישה ובעלה לקטוף פטריות ביער ירושלים, מהן הכינה קדרת מרק.

לאור הסיפור של האישה והתסמינים הברורים מהם סבלה, הצוות חשד כי מדובר בהרעלה כתוצאה מאכילת מפטריה רעילה״, אומרת ד״ר שאדן סלאמה-יוסף, מנהלת המרכז לרפואה דחופה (מיון) בהדסה הר הצופים. ״

בעלה מיהר והגיע לבדיקות למרות שחש בטוב, הוא לא מדגים תסמיני הרעלה וכעת מלווה את אישתו. יחד איתם אכלו עוד 6 אנשים מהמרק, חלקם לא חשים בטוב. הבעל הסביר לנו כי הם מרבים לצאת לקטוף פטריות ומכירים היטב את המותרות לאכילה ואין לו מושג כיצד קרה שנקטפה גם פטריה רעילה.״

צוות בית החולים קיבל לידיו מבני הזוג את תמונות של הפטריות שנקטפו.

בן זוגה של האישה סיפר: ״אנחנו קוטפים פטריות באופן קבוע כבר המון שנים ואשתי מכינה מהן מרק.
אני מכיר היטב את סוגי הפטריות, ויודע לזהות פטריות רעילות ולא ראיתי משהו חריג כשניקיתי אותן לקראת הבישול.

כבר באותו היום בשעות הערב, אישתי התחילה להרגיש לא טוב ובהמשך המצב החמיר ככל שעברו השעות. היא הייתה מאוד חלשה ופנינו למיון בהדסה הר הצופים שם זיהו שהיא סובלת מהרעלה בעקבות אכילת פטריה רעילה וכי מצבה הרפואי לא פשוט.

"כשהראו לי את התמונה של הפטריה הרעילה נדהמתי לנוכח העובדה שהיא מאוד דומה לפטריות שאנחנו קוטפים ואוכלים רבות. אני קורא לכולם מכל הלב, תיזהרו. אני עתיר ניסיון ועם המון ידע ובכל זאת נתקלתי לראשונה בחיי בפטריה רעילה שלא זהיתי שכרגע מעמידה את אישתי בסכנת חיים".

מנהלת חדר המיון, ד״ר שאדן סלאמה-יוסף: ״אני קוראת למטיילים להזהר מפטריות שאחרי הגשם. הדמיון בין פטריות מותרות לאכילה לבין אלו הרעילות, יכול להוביל לסכנת חיים של ממש״.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.