באזזנט

תמונה – ישראל כץ פייסבוק

כל הפרטים

בדרך לבחירות: שר האוצר כץ הודיע על מענקים חדשים

על רקע המשבר הפוליטי והחשש מהליכה לבחירות, שר האוצר ישראל כץ הודיע היום על מענקים חדשים לעצמאים שנפגעו עקב משבר הקורונה והצפי לסגר שלישי עקב העלייה בתחלואה.

עסקים שנפגעו בממוצע ב-25% לפחות בתקופת הקורונה חודש מרץ לסוף חודש דצמבר יהיו זכאים לקבל מענק מיוחד בגין ״פגיעה ממושכת״ שבמסגרתו:

עסקים עם מחזור שנתי של עד 300 אלף ש״ח יקבלו מענקים בגובה 6,000₪, 8,000₪ או 10,000 ₪, לפי המחזור שלהם.

עסקים עם מחזור שנתי של מעל 300 אלף ש״ח ועד 400 מיליון יקבלו מענק בהיקף של 50% מהמענק הממוצע שקיבל העסק במהלך ב-2020 עד לתקרת מענק מיוחד של 50,000₪.

מענק המיוחד בגין פגיעה ממושכת יינתן בצמוד ככל הניתן לתשלום מענקי נובמבר-דצמבר בשלהי חודש ינואר תחילת פברואר.

בנוסף לכך, תוגמש ותשודרג תכנית ההלוואות לעסקים, ע״י החשב הכללי יהלי רוטנברג, תוך הורדת המגבלות ושינוי והגמשת הקריטריונים, בדגש על העסקים הקטנים והבינוניים, כדי שיתאפשר להם לקבל במהירות ובקלות את ההלוואות הנדרשות, וכדי לממש סכומים גבוהים יותר מ-23 מיליארד ש״ח שהוקצו למימוש עד כה וזאת מתוך כ-40 מיליארד ש״ח שהועמדו עבור קרנות ההלוואות תוך כדי ביטול קשיים שאותרו בעבר.

בנוסף, יקודמו באופן מיידי צעדים להקלת הנטל הרגולטורי על המגזר העסקי – הקלות בהקמת עסק חדש, הארכת רישיונות, דחיית אגרות והקפאת רגולציה מכבידה.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.