באזזנט

תמונה – pixpay

סתימת פיות?

זה לקח זמן, אבל פייסבוק עושה סוף להפצת המידע הכוזב בנושא החיסונים

כמעט שנה לתוך המגיפה ופייסבוק מודיעה: נוריד מידע מוטעה על חיסונים לקורונה וחיסונים באופן כללי.

שנה לתוך מגיפת הקורונה ופייסבוק מודיעה על כוונתה להחמיר ולחסום מידע שגוי נגד חיסונים בכל שהיא אוסרת את זה לחלוטין. האיסור לפרסום מידע שגוי על חיסונים לא יהיה רק על חיסוני הקורונה אלא על חיסונים באופן כללי, כך שפוסטים הטוענים שחיסונים גורמים לאוטיזים או שחצבת אינה יכולה להרוג אינם מורשים לפרסום ברשת החברתית יותר.

יחד עם המהלך הזה פייסבוק גם תעודד את הציבור להתחסן ותפנה אנשים למידע רלוונטי מתי יגיע תורם לחיסון והיכן ניתן למצוא חיסונים. בשלב זה היא תפנה רק את האמריקאים.

המהלכים האלה של פייסבוק שהם חלק ממהלך רחב יותר של החברה, הם משמעותיים מאחר שפייסבוק עם כמעט 3 מיליארד משתמשים היא אחת מרשתות המדיה החברתית המשפיעות בעולם. לאחר אישור החיסונים ברחבי העולם רבים חוששים שמידע מוטעה או שגוי בפייסבוק עלול לגרום לאנשים לסרב להתחסן או להסס לגבי החיסון.

בפוסט בבלוג החברה מסבירה פייסבוק שהשינויים האלה הם חלק ממאמץ למאבק במידע שגוי וכדי לקדם מידע אמין על חיסונים בשיתוף רשויות הבריאות כמו ארגון הביראות העולמי, האו״ם ומשרדי בריאות ברחבי העולם. הגישה הזו של פייסבוק נראית דומה ליוזמה לרישום מצביעים אמריקאים בבחירות האחרונות שלטענת פייסבור סייעה בהרשמתם של מיליוני אנשים.

״מאז הוכרז מצב חירום לפני כשנה עזרנו לרשויות הבריאות להגיע למיליארדי אנשים עם מידע מדוייק ותמכנו במאמצי הסיוע הבריאותיים והכלכליים״ כתב קאנג-שינג ג׳ין, ראש שירותי הבריאות של פייסבוק. עוד הוסיף, ״יש לפנינו עוד דרך ארוכה, ובשנת 2021 אנחנו מתמקדים בתמיכה באנשי מערכת הבריאות ובעבודתם החשובה לחיסון מיליארדי אנשים נגד נגיף הקורונה.״

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.