קרדיט תמונה: כאן חדשות

האסון במירון

סערת אוחנה: אב שכול נקטע בשידור חי

עידכון אחרון לפני שבוע 1
ראשי >

תגובות סוערות ברשתות החברתיות נגד העיתונאי פוראת נאסר שקטע בשידור חי את אביו של ידידה חיות בן ה-13 שנמחץ למוות בהילולת הרשב"י במירון, רגע לאחר שהחמיא לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה במהלך ראיון מבית החולים.

העיתונאי אראל סגל שיתף את הסרטון ותקף: "אני לא יודע מי אשם ומי לא אשם באסון, אין לי מספיק מידע. אבל אני כן יודע שהניסיון להדביק את אשמת האסון לשר אוחנה שקוף ומכוער. הנדסת תודעה מבחילה עד כדי קטיעת ראיון עם אב שכול על מיטת חוליו.

העיתונאי ינון מגל הגיב: "עוד שיא של חדשות 12: לוקחים לאב שכול ופצוע את המיקרופון באמצע דבריו. כל הכבוד"

ח"כ איתמר בן גביר שהיה בזירת האירוע יצא להגנת אוחנה: "‏דווקא בגלל שהייתי פסע מהאסון, ודווקא בגלל שהייתי הראשון לדרוש שהמשטרה לא תחקור את עצמה, צריך להפסיק לחפש את הראש של השר לביטחון פנים.

עוד כתב בן גביר: "בין אם שוטר פלוני שם מחסום שגרם לצוואר בקבוק ובין אם לא היו האישורים ההנדסיים, השר אוחנה לא האשם. בדיקה וחקירה מקיפה כן. עריפת ראשים – לא."

בתגובה ראשונה לאסון הקשה כתב השר אמרי אוחנה: "לאחר שנסיים לזהות ולטמון את מתינו, אתייצב גם אתייצב בפני המצלמות. אתייצב ואקח אחריות. כן, אני אחראי לכל דבר הקשור בגופים שתחת אחריותי. אני אחראי לכל תאונת דרכים. אני אחראי לכל אדם שהותקף והמשטרה לא היתה שם כדי להצילו. אני אחראי לכל שריפה ודליקה, ולכל הנספים משאיפת עשן. אני

עוד כתב אוחנה: "אני אחראי – אך אחריות אין פירושה אשמה. ההילולה השנה התקיימה כבכל שנה, מזה מאות בשנים, עוד לפני שקמה מדינת ישראל. בעת האסון – היו על ההר פחות שוהים מאשר בשנים רגילות. הרבה פחות. האסון הזה קרה השנה, אבל יכול היה לקרות בכל שנה אחרת. מחר יצויין יום אבל לאומי. הדגלים יורדו לחצי התורן. נרכין את ראשינו בכאב בפני המשפחות. נחבק אותן. ויחד עם כל הגורמים, במשטרה ומחוצה לה, כי זה הרבה מעבר למשטרה, נעשה הכל כדי שאסון כזה לא יישנה בישראל."

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים

מטורף: הסתה ומהומות נגד יהודים בהלוויה בלוד

הסלמה

לפני 55 שניות

מפחדת מערבים? זעם ברשת על גל גדות

מלחמת הסברה

לפני 51 דקות
בכותרות

מטורף: הסתה ומהומות נגד יהודים בהלוויה בלוד

הסלמה

לפני 55 שניות

מפחדת מערבים? זעם ברשת על גל גדות

מלחמת הסברה

לפני 51 דקות

השופט מלצר פסק: משפט חוזר לרומן זדורוב

דרמה משפטית

לפני שעה 1

מועמד נוסף ב'ימינה' מורד בבנט: "זהו קו אדום אותו לא אחצה"

מתי שקד?

לפני 2 שעות

נתניהו מאיים: "החמאס יקבל כאן מכות שהוא לא ציפה להן"

איומים

לפני 2 שעות

דיווח: הרוגים ופצועים מפגיעות ישירות באשקלון

קורבנות טרור

לפני 3 שעות

תיעוד: טרוריסט בכיר חוסל בדירת מסתור

מלחמה בטרור

לפני 3 שעות

אנרכיה: מהומות בלוד רמלה יפו וחיפה

ליל הזעם

לפני 17 שעות