באזזנט

תמונה – באדיבות המצלם

"צרור יריות מטורף"

קורבן טרור: הנרצח בפיגוע יהודה דימנטמן הי"ד בן 25 ואב לילד

כאלף בני אדם השתתפו בהלוויתו של הנרצח בפיגוע הירי בשומרון יהודה דימנטמן, בן 25. נשוי לאליה תיבדל לחיים ואב לדוד ילד בן שנה. תושב שבי שומרון, תלמיד ישיבת חומש.

בצעירותו גדל והתגורר עם משפחתו במבשרת ציון, יחד עם אביו הרב מרדכי ואמו מרים יבדלו לחיים.

הלוויתו של דימנטמן הי"ד יצאה הבוקר מחומש, ועברה במקום הפיגוע בדרכה להר המנוחות בי-ם.

‏בעקבות הפיגוע, צה"ל יתגבר את כוחותיו ביהודה ושומרון בשלושה גדודי חי"ר ובכוחות מיוחדים. בזירת האירוע נמצאו כ-10 קליעים, כמו כן אותרה נקודת המרבץ של המחבלים.

תא״ל אבי בלוט, מפקד אוגדת איו״ש, אמר לכתבים הצבאיים כי לא מדובר בירי מרכב אלא מחולייה שארבה ליהודים. לדבריו, החולייה ירתה כעשרה קליעים לעבר הרכב הישראלי. נהג הרכב העיד "שמעתי צרור מטורף".

"לא תרחק העת עד שנשים את היד על החוליה הזו. נעשה הכל כדי ללכוד את המחבלים כמה שיותר מהר", אמר בלוט.

בתוך כך, בשורות טובות מגיעות מבית החולים 'מאיר'. מצבם של שני הפצועים הנוספים הערב בפיגוע בשומרון מוגדר כעת קל. מביה"ח נמסר כי ככה"נ שניהם ישוחררו בקרוב.

בתגובה לפיגוע הרצחני: מספר צעירים ישראלים יידו אבנים לעבר רכבים ערביים סמוך ליצהר ולקריית ארבע.

ברקע לפיגוע, עמדו הערב מילותיו הקשות של השר לבטחון הפנים עומר בר לב שהאשים בתחילת השבוע את המתנחלים באלימות.

ח"כ עמיחי שיקלי מסר הערב: עמר בר-לב, הפיגוע הזה הוא תוצאה ישירה של קמפיין "אלימות המתנחלים" שלקחת בו חלק בידיעה מלאה. תתנצל ותתפטר עכשיו.

ח"כ קרעי אמר הערב: בר-לב צריך להתפטר ולעמוד לדין, לפני שעוד יהודים יפגעו ויירצחו בגלל ההסתה שלו". ח"כ בן גביר אמר: "דבריו של בר-לב הובילו לפיגוע. מילים יכולות להרוג".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.