באזזנט

תמונה – חשבון האינסטגרם

בהלת האומיקרון

על פי שרים בקבינט: בחודש הבא סגר

שרת הפנים שקד, דיברה הערב על סגר במהלך הדיון בקבינט הקורונה – לדבריה, במצב של מקדם הדבקה כה גבוה כפי שצופים המומחים הוא עשוי אף להגיע ל 2.5 עד 4 אין טעם בהגבלות והדבר היחיד האפקטיבי הוא סגר. "לאור המספרים, אולי נידרש לדבר על סגר בחודש הבא, חודש ינואר".

שקד נזכיר היא השרה שהתבטאה בגל הקודם, בשאלה מדוע הממשלה לא מטילה מגבלות מחמירות – כי הממשלה החליטה "להחיל את המתים", ועוררה סערה. על פי הדיווחים, שקד אמרה: ״סגר זה הכלי הכי אפקטיבי. שלא נתעורר בינואר ויהיה מאוחר מדי״. השר עומר בר-לב אמר: "באמצע ינואר נהיה בסגר. זו האמת"

ברשתות החברתיות סופגים השניים בשעה האחרונה מתקפה קשה נוכח הדברים שהזכירו. יחד עם זאת, בעבר אמרה שקד כי "סגר הוא כישלון מהדהד" ויש מי שמעריכים, בעיקר נוכח דף המסרים של נציגי הממשלה, שהבליטו את העובדה כי בגל הרביעי לא היה סגר בישראל – כי גם הפעם, מטרת האמירות על סגר, הן המחשבה האסטרטגית לעתיד, לנופף שוב בכך שהמדינה עברה את גל האומיקרון ללא סגר.

שקד גם סיפקה התבטאות מפתיעה נוספת, לפיה אפשר להעניק חיסון לכל דורש, גם אם המומחים לא המליצו על כך: "גם אם המומחים לא ימליצו על מנה רביעית, מציעה לתת להתחסן למי שרוצה בכך".

בתוך כך התפרסמו החלטות הקבינט:

קניונים ומתחמי מסחר:

• קניונים יפעלו במתכונת של תו סגול, על פי יחס תפוסה של 1:15 (אדם אחד בכל 15 מטרים).

• כניסה לחנויות ששטחן עולה על 100 מ"ר תתאפשר בכפוף להצגת תו ירוק, הן במתחמים פתוחים והן בקניונים ובמתחמי קניות סגורים. חובת התו הירוק תחול גם העובדים בחנויות אלו.

• דוכני המזון בקניונים יתנו שירות ללקוחות בכפוף להצגת תו ירוק, ולא תתאפשר בהם ישיבה (Take away) בלבד.

• כניסה למסעדות הממוקמות בתוך קניון תתאפשר בכפוף להצגת *תו ירוק*, בהתאם למתכונת הנהוגה כיום במסעדות.

– התו הירוק בקניונים ובמתחמי המסחר *לא יחול על מקומות המספקים שירותים חיוניים*, בהם תימשך המתכונת הנהוגה כיום (תו סגול ביחס תפוסה של 1:7).

מערכת החינוך:

• כיתות א'-י"ב ביישובים אדומים וכתומים – רק כיתות שבהן היקף התלמידים שקיבלו *את מנת החיסון הראשונה* יעמוד על 70% ולמעלה מכך – ילמדו באופן פרונטאלי. כיתות שההיקף ההתחסנות בהן נמוך מ-70%, ילמדו באופן מקוון.

ההחלטה תוחל בחטיבות הביניים והתיכונים (כיתות ז׳-י"ב) באופן מיידי, ובבתי הספר היסודיים (כיתות א'-ו') החל מעוד שלושה שבועות (עד למועד זה תופעל בבתי הספר היסודיים מדיניות צמצום מגעים).

• ביישובים ירוקים וצהובים מערכת החינוך תמשיך לפעול כסדרה, בכפוף לתכניות "מגן חינוך" ו"כיתה ירוקה".

ההחלטות ייכנסו לתוקף לאחר אישור התקנות הרלוונטיות, ובכפוף לאישור ועדות החוקה והחינוך של הכנסת.

בנוסף, הוחלט כי:

במהלך חודש ינואר יופסק מימון המדינה עבור בדיקות אנטיגן לילדים למטרת תו ירוק (המדינה תמשיך לממן בדיקות אנטיגן למדוכאי חיסון בכל הגילאים).

תתאפשר קבלת תעודת תו ירוק למשך חודש מקבלת החיסון הראשון, לשם כניסה למערכת החינוך ולמתחמים בהם חלים כללי התו הירוק, אך לא לשם קבלת פטור מבידוד. החלטה זו תיכנס לתוקף לאחר השלמת ההתאמות הנדרשות במערכות המחשוב של משרד הבריאות.

יתבצע דיגום PCR פעמיים בשבוע לעובדים שאינם בעלי תו ירוק במסגרות חוץ של משרד הרווחה, בהן: מוסדות קשישים, אנשים עם מוגבלויות, מסגרות ילדים ונוער, מנהל תקין ועוד.

בדיון השתתפו שר הבריאות, שר החוץ, שר הביטחון, שר המשפטים, שר האוצר, השר לביטחון פנים, שרת הכלכלה והתעשייה, שרת הפנים, שרת החינוך, שר השיכון והבינוי, השר לשירותי דת, שרת החדשנות והמדע, שר התיירות, שר התרבות והספורט, השרה לשוויון חברתי, שר במשרד האוצר, מזכיר הממשלה, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, המשנה לראש המל"ל, מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד הבריאות, מנכ"ל משרד האוצר, מנכ"ל משרד החינוך, מנכ"לית משרד התחבורה, הממונה על התקציבים במשרד האוצר, הממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ממונה הקורונה, מפקד פיקוד העורף, פרופ' ערן סגל, פרופ' רן בליצר, פרופ' ינון אשכנזי, פרופ' דורון גזית, פרופ' אלי וקסמן, וגורמי מקצוע נוספים.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.