קרדיט מקור

בחירות חוזרות?

ליברמן מציג: "אלה הם תנאי הסף"

עידכון אחרון לפני 2 שנים
המכריע הלאומי: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מפרסם בפייסבוק את התנאים שלו לכניסה לממשלה "אלה הם תנאי הסף, ועד שלא נשמע דברים ברוח זו – אין על מה לדבר." - וגם: אלדד יניב בקריאה למעריצי נתניהו "לכו אליו הביתה. תחבקו אותו. תגידו לו שזה נגמר" - הצביעו בסקר המצורף

בפוסט שפרסם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן: "מאתמול בערב, לאחר פרסום תוצאות המדגם, אני שומע כל מיני פרשנים ומומחים שמציגים כל מיני תרחישים ומנסים להרכיב קואליציות דמיוניות. על מנת לא לבזבז לכם את הזמן אני רוצה להבהיר: "ישראל ביתנו", כפי שאמרנו לאורך כל קמפיין הבחירות, תשב אך ורק בממשלה לאומית ליברלית רחבה שתהיה מורכבת משלוש מפלגות – "ישראל ביתנו", "הליכוד" ו"כחול לבן". אם גנץ ונתניהו לא יצאו בהכרזה שזו כוונתם, שלא יתאמצו להתקשר אליי בכלל. מבחינתנו לא קיימת שום אופציה אחרת."

עוד הוסיף ליברמן והתייחס לאופציה על חיבור עם הערבים: "על מנת להוריד מסדר היום תרחיש נוסף שמציגים "בוני הקואליציות" למיניהם אני מדגיש: לא נשב בשום ממשלה עם הרשימה המשותפת או עם המפלגות הערביות, ביחד ולחוד, לא ביקום הזה ולא ביקום מקביל. אני אומר בצורה חדה וברורה לנתניהו ולגנץ: אל תבזבזו את זמנכם לריק, לנסות להתדיין או להפעיל לחצים."

התנאים: "לא נוותר על העברת חוק הגיוס, ככתבו וכלשונו, לא נוותר על ביטול חוק המרכולים, לא נוותר על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת, לא נוותר על נישואים אזרחיים, ונדרוש הכנסת לימודי ליבה לחינוך החרדי. אלה הם תנאי הסף, ועד שלא נשמע דברים ברוח זו – אין על מה לדבר."

"לאורך מערכת הבחירות שמענו שיח של שנאה מכיוון המפלגות החרדיות. אנחנו יריבים פוליטיים, אבל לא אויבים והאמירות ששמענו מפיו של גפני, שכינה אותי עמלק, ראוי היה שלא יאמרו. כולם יודעים מה היה דינו של עמלק ולא אוסיף. אנחנו רוצים מדינה נורמלית, שבה האזרחים יחיו על פי העיקרון של חיה ותן לחיות. אני לא מבקש לפתוח מרכולים בשבת בבני ברק, ולא מוכן שיסגרו מרכולים בשבת באשדוד נקודה."

"המפתח כרגע נמצא בידי הנשיא. הוא חייב לקחת חלק הרבה יותר פעיל בהרכבת הקואליציה. אני סבור שהוא צריך לקרוא עוד השבוע לרה"מ נתניהו ולח"כ גנץ אליו לפגישה, שממנה יצא מסר של אחדות. אנחנו לא דואגים שתקום ממשלת אחדות בלעדינו. אנחנו דואגים למדינת ישראל. כמובן הינו רוצים להיות חלק מהקואליציה הבאה, אבל נסתדר גם באופוזיציה אם זה ישרת את טובת המדינה בשעה זו." כתב ליברמן

אלדד יניב פנה למעריצי נתניהו וכתב: "אתם שאוהבים אותו ומעריצים אותו והגנתם עליו שם וכאן ובכל מקום בזקיפות קומה ובכל מצב ובכל הכח – גם כשחבטנו בכם בחזרה מאד חזק: אתם אוהבים אותו באמת, מהלב? ולא ראיתם בו אף פעם חמורו של משיח? אז לכו אליו הביתה. תחבקו אותו. תגידו לו שזה נגמר. שאיש לא ישבור לעולם את שיא הכהונה שלו כי יעבור חוק שתי קדנציות. שהוא זכאי למורשת. ושיש לו הזדמנות לרדת מהבמה כמו ניקסון שגם לו היו זכויות רבות – ולא ללכת לכלא.

"כראש הממשלה השני שגמר ככה. ולהסתובב בעולם כרוקסטאר. ולעשות הרבה מאד כסף ולחיות כמו מלך. בלי שיכנסו לו לחיים שיהיו מעכשיו ענייניו הפרטיים. ושלאט לאט גם אנחנו שמיררנו את חייו בלי רחמים, נתפנה להביט גם בזכויותיו ובדברים הטובים שעשה. כי הוא דמות מורכבת. עם הרבה הישגים וזכויות. ולא כל מה שקשור בו ומה שעשה, שחור. ומגיע לו עם כל היריבות הקשה והכואבת שפצעה גם אותנו, לסיים אחרת. ישראל בחרה בו מחדש כי לעת ההיא זה המנהיג שישראל רצתה ועכשיו ישראל רוצה פיוס ושינוי. וזה הרגע שצריך לעצור. ולהרפות. וללכת. בכבוד. לכו תגידו לו את מה שחברים צריכים להגיד למי שהם אוהבים במצב כזה. ככה פשוט."

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים

תיעוד ראשוני: נפגעים בקריסת טריבונה בגבעת זאב

דיווח

לפני יום 1

תיעוד דרמטי: פיגוע דריסה בירושלים

הטרור הפלסטיני

לפני יום 1
בכותרות

תיעוד ראשוני: נפגעים בקריסת טריבונה בגבעת זאב

דיווח

לפני יום 1

תיעוד דרמטי: פיגוע דריסה בירושלים

הטרור הפלסטיני

לפני יום 1

לפיד תוקף: "למה תמיד האש פורצת בדיוק כשזה הכי נוח לראש-הממשלה"

"אילו אילו אילו"

לפני 2 ימים

המיליונר הבדואי של יעלון: "או ניצחון או נמות"

הסתה מבית

לפני 2 ימים

דיווחים בעזה: ביתו של סינוואר הופצץ

חוסל?

לפני 2 ימים

תיעוד מזעזע: יהודי הותקף באכזריות בפתח ביתו

הטרור הערבי

לפני 2 ימים

תיעוד: פורעים ערבים קיבלו תגובה מוחצת

צפו

לפני 2 ימים

מרהיב: צה"ל ממשיך להפציץ את מחבלי עזה

מלחמה בטרור

לפני 3 ימים