תן עידן נתניהו?

ריבלין יטיל על גנץ את הרכבת הממשלה

לאחר סבב התייעצויות של ראשי המפלגות בבית הנשיא בהם השיג יו"ר 'כחול לבן' 61 ממליצים בסיוע הרשימה המשותפת וליברמן, הודיע הנשיא ריבלין כי יעניק לח"כ גנץ את המנדט להרכבת הממשלה
קרדיט: לע"מ

18:47 | 15.03.20

לאחר שהשיגו 61 ממליצים בבית הנשיא, נמסר מבית הנשיא כי כבר מחר יטיל ריבלין על גנץ אץ המנדט להרכבת הממשלה. בכירי מפלגת 'כחול לבן' הודיעו, כי בכוונתם להחליף את יו"ר הכנסת אדלשטיין ולמנות במקומו את ח"כ מאיר כהן מיש עתיד.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין הגיב: "צו השעה עבור מדינת ישראל היא ממשלת אחדות רחבה. מהלכים פוליטיים חפוזים, כמו בחירת יו"ר כנסת קבוע והעברת חקיקה שנויה במחלוקת, מטרתם לסתום את הגולל על האפשרות לאחדות שאותה העם רוצה. הזמן לפוליטיקה קטנה נגמר. לא אתן יד למהלך שובר מוסכמות, שמטרתו לאפשר ביצוע מחטפים בבית המחוקקים".

בכיר 'כחול לבן' יאיר לפיד צייץ בתגובה: "אם אחרי שבאישון לילה אוחנה ביטל את המשפט של ביבי היה צריך עוד הוכחה שהליכוד השתגע, הגיעה הודעתו של יולי אדלשטיין שמונע באמצעים לא חוקיים את החלפתו. הודעתו המבישה לא תעמוד במבחן משפטי, לא במבחן הציבור וגם לא במבחן ההגינות. זהו ניצול מחפיר של מעמדו. אדלשטיין לא יוכל יותר לעולם לטעון שהוא ״ממלכתי״. היום הוא גמר להיות כזה. כל דקה שהכנסת לא מפקחת על הממשלה מהווה מחדל עצום לטיפול במשבר הקורונה ופגיעה אנושה בדמוקרטיה."

↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים