נורווגי בפועל

השר אוחנה הודיע על כוונתו להתפטר מן הכנסת

תמונה – שלומי אמסלם, לע"מ

השר אמיר אוחנה הודיע על כוונתו להתפטר מן הכנסת במסגרת החוק הנורווגי

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה (הליכוד) הצהיר על כוונתו להתפטר מכנסת ישראל, זאת על מנת לאפשר לחבר ליכוד אחר מרשימת המפלגה להיכנס אל המשכן. הצעד של אוחנה נעשה במסגרת החוק הנורווגי. עמית הלוי, ששובץ במקום ה-39 במפלגה, ייכנס במקומו.

"החלטתי להיות השר הראשון מהליכוד שיפעיל את החוק הנורווגי ולהשהות את חברותי בכנסת", כתב אוחנה בפייסבוק והסביר כי לתחושתו ההתפטרות תממש את רעיון הפרדת הרשויות. "שר שהוא ח"כ תופס מקום של חבר כנסת שיכול היה להיות פעיל בתחומי העשייה הפרלמנטריים: להשתתף בוועדות, בדיונים במליאה, להגיש הצעות חוק, הצעות לסדר, שאילתות וכדומה", אמר אוחנה.

אוחנה | צילום: דוברות הכנסת

בדבריו לצעד הוסיף השר אוחנה: "חלק מהביקורת על חברי הכנסת, שאינה מוצדקת, מדברת על נוכחותם הדלה בוועדות: אף ח"כ לא יכול להיות חבר בחמש וועדות לפעול בכולן בצורה יעילה. חלק גדול מהדיונים בוועדות נערכים במקביל, וצריך לבחור באילו מהן להשתתף. גם עבור המשרד הממשלתי, בוודאי משרד גדול ומשפיע כמשרד לביטחון הפנים, נכון שיהיה שר במשרה מלאה, קל וחומר בעת הזאת בה התמודדות הממשלה עם בלימת התפשטות נגיף הקורונה בעיצומה". הוא ציין כי הלוי היה צריך להיכנס כבר באפריל האחרון לכנסת, אך בסופו של דבר נותר בחוץ. "זכור לי היטב שהייתי במצב דומה בכנסת ה-20, מספר חודשים הייתי 'הבא בתור', וקיוויתי שמי משרי הליכוד יפעיל את החוק הנורבגי. יהיה זה צדק פואטי שדווקא אני הוא האיש שיכניס".

עמית הלוי, מקום 39 | צילום: פרטי

אוחנה הבהיר שימשיך לפעול במשרדו ב"משרה מלאה", כלשונו, והוסיף שיפעל על מנת שהגופים במשרדו, והמשטרה בפרט, "יהיו חוד החנית בשמירה לא רק על שלומו וביטחונו של הציבור, אלא גם על חירותו וזכויותיו. כבר אחרי חודשיים בתפקיד אני מאמין שיש למשטרה את הפוטנציאל לעמוד בהצלחה במשימה החשובה הזו", כך כאמור אוחנה.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!