הטרור הפלסטיני

תיעוד: נעצרו מחבלים שתכננו פיגוע באיצטדיון טדי

שלושה מחבלים ביניהם אזרחי ישראל, נעצרו בחשד לתכנון פיגוע תופת באצטדיון טדי. תיעוד מקסדות לוחמי יחידת ״דובדבן״ של מעצר ההמחבלים
קרדיט: ראשי

13:43 | 22.04.20

שב"כ סיכל פיגוע באיצטדיון טדי בירושלים – נעצרו 3 חברי חוליית חמאס. אחמד סג'דיה, בן 27, תושב מחנה הפליטים קלנדיה. שאיבד יד אחת ב "תאונת עבודה" בעת ניסיונות להכנת מטען לפני מספר שנים.

מחמד חמאד , בן 26, תושב כפר עקב. עומר עיד, בן 24, תושב הכפר דיר ג'ריר בבנימין, המחזיק בתעודת זהות ישראלית.

מחקירת המחבלים עלה, כי השלושה תכננו פיגועי מטען באצטדיון טדי בשכונת מלחה בירושלים.

לצורך מימוש פיגועים אלו, ביצעו השלושה מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין למול היעדים בהם ביקשו לבצע פיגועים. כך לדוגמא, מחקירתו של עומר עיד עלה, כי האחרון שהה ב-4/12/19 במשחק של בית"ר ירושלים באצטדיון טדי, ע"מ לבחון את האפשרות לבצע פיגוע במקום, תוך שניצל את התיעוד הישראלי שברשותו. עם זאת, משראה את סידורי האבטחה במקום, הבין כי הדבר אינו אפשרי.

עוד עלה מן החקירה, כי השלושה ניסו לייצר מטען חבלה, ע"פ הוראות שהורידו מאתרי אינטרנט, ואף רכשו לצורך כך חומרים כימיים, מסמרים וכלי מתכת שונים, אולם נעצרו בטרם הצליחו להרכיב את מטען החבלה.

את המימון לפעילות התשתית הצבאית, בסכום של עשרות אלפי שקלים, קיבלו חברי החוליה מעבד אל רחמאן חמדאן, תושב שכונת עין אום שראיט ברמאללה, פעיל בכיר בכתלה אסלאמיה של אוניברסיטת ביר זית, והגורם המקשר בין חברי החוליה לארגון החמאס, אשר היה נתון קודם לכן במעצר מנהלי בגין הסיכון שנשקף מפניו לביטחון האזור.

מעצרם של השלושה, בהם עומר עיד, המחזיק בתעודת זהות ישראלית, מנע פיגוע קשה כנגד אזרחים וחיילים ישראלים* והוא מצטרף לשורת סיכולים של חוליות טרור שצמחו בקרב פעילי הכתלה באוניברסיטה זו במהלך החודשים האחרונים. סיכול זה ממחיש את המסוכנות והמוטיבציה הגבוהה של תשתיות הטרור הפועלות בגדה, להוציא לפועל פיגועים משמעותיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים