באזזנט

קרדיט תמונה: צילום: הרשימה המשותפת

"אין מתרגם"

התירוץ: למה לא נפתחה חקירה נגד איימן עודה?

פרקליטות המדינה מגיבה לדרישה לפתוח בחקירה נגד יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה בחשד לתמיכה בטרור, "במאמר שנשלח חסר תרגום ולכן אין לפרקליטות דרך לבדוק את זה"

לאחרונה נחשף כי בשנת 2013 פרסם חבר הכנסת ויו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה מאמר בשבח החיזבאללה. במאמר, ח"כ עודה העלה על נס את מנהיג חזבאללה, ש"הציג מודל התנגדות ייחודי" ואף "הקריב מאות שאהידים, ובהם בנו בכורו".

התירוץ המקומם: במכתב של לשכת המשנה לפרקליטות המדינה, מתרצת הגברת נורית ליטמן, כי במאמר שנשלח חסר תרגום ולכן אין לפרקליטות דרך לבדוק את זה, ולא תפתח חקירה. הם אף מציעים לארגון 'בצלמו' להתלונן במשטרה אם רוצים.

מארגון בצלמו נמסר: "יצא המרצע מן השק. הפרקליטות נותנת חסינות מבנית לחכי"ם ומסיתים ערבים. הנימוק המקומם שבכל הפרקליטות לא הצליחו למצוא תרגום למאמר ההסתה מוכיח שהכל מכור מראש. היועץ המשפטי לממשלה מסרב לגלות מנהיגות, לא חכמה להעמיד לדין רק אנשי ימין או את ראש הממשלה ובמנהיגי הציבור הערבי המסיתים בפומבי לא לגעת. אנחנו בטוחים שניתן להשיג תרגום ובטוחים שלו היה מדובר במקרה הפוך האיש מזמן היה נעצר". עוד מסרו ב'בצלמו': "נזכיר שכנגד חברת הכנסת היבא יזבק עומדת בדיקה משטרתית שנפתחה אחרי דרישת משפחות הנרצחים וארגון בצלמו בפיגוע בנהריה בגלל פרסום בו שיבחה את סמיר קונטאר רוצח המשפחה מנהריה"

במאמר שפורסם באתר הערבי bldtna, הוא תהה כלפי ראשי הפלג האיסלמי שהביעו זלזול בנסראללה: "האם אתם רואים בו חץ איראני מורעל ותו לא?". עודה גם ביקר אותם על שהשמיטו את תוארי הכבוד של נסראללה – "שייח'" ו"סייד". עודה העלה על נס את מנהיג חזבאללה, ש"הציג מודל התנגדות ייחודי", וכתב כי הוא "ראש התנועה נגד הכיבוש הישראלי ומי שניצח אותו בשנת 2000 והוכיח את עצמו במקצועיות ובהקרבה בשנת 2006". עודה הוסיף במאמר כי נסראללה "הקריב מאות שאהידים, ובהם בנו בכורו". כזכור, בנו הבכור של נסראללה היה לוחם חזבאללה שנהרג בידי כוח צה"ל ב־1.

כאמור ארגון "בצלמו" פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה כי תפתח בחקירה פלילית נגד ח"כ איימן עודה יו"ר הרשימה המשותפת, שתמך ושיבח את חסן נסראללה. ב'בצלמו' ציינו כי מדובר בעבירה על חוק הטרור שאוסר האדרת מחבל או מעשה טרור. במכתב ששיגר מנכ"ל הארגון שי גליק, הוא ציין שורת מקרים הפוכים בהם הועמדו אנשי ימין לדין על מאמרים שונים חלשים בהרבה וכן הזכיר שהיועמ"ש נלחם בכניסת ד"ר מיכאל בו ארי מעוצמה יהודית ופסל אותו מלרוץ לכנסת על דברים חלשים בהרבה. לסיכום ציין מנכ"ל בצלמו, שככל שלא תפתח חקירה – יוכח שוב שישנה איפה ואיפה, ומה שמותר לערבים אסור ליהודים.

מארגון 'בצלמו' נמסר: "אנחנו נערער על ההחלטה ונפעל להעמדתם לדין של המסיתים הערבים גם אם הם חברי כנסת ויושבי ראש מפלגות."

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

המיליונים לדרוקר

לפני 7 שעות

תיעוד ראשוני

לפני 5 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

המיליונים לדרוקר

לפני 7 שעות

תיעוד ראשוני

לפני 5 ימים

נקלט במצלמות

לפני 6 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 6 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.