קרדיט תמונה: הימין החדש

אינטרנט לאירן

בנט קורא למומחים למצוא פיתרון יצירתי

על רקע המהומות באיראן - שר הביטחון, נפתלי בנט, פונה למומחי תוכנה בעולם למצוא פתרון יצירתי כדי לעזור לאזרחי איראן גישה לרשתות החברתיות - צפו

שר הביטחון, נפתלי בנט, פרסם הערב (ש׳) בעמודי הפייסבוק והטוויטר שלו וידאו בו הוא פונה לאנשי טכנולוגיה ברחבי העולם וקורא להם לפעול יחד כדי לחבר את איראן בחזרה למדיה החברתית. בוידאו מדבר בנט באנגלית ודבריו מתורגמים לפרסית, כאשר הם מיועדים גם לעם האיראני ולשלטונות במדינה.

הסרטון מתייחס למחאה החברתית באיראן, במסגרתה חסם הממשל את הגישה לאינטרנט עבור אזרחי המדינה. רשת האינטרנט אמנם חזרה לפעול בימים האחרונים אבל אזרחי איראן עדיין מנותקים מאתרי המדיה החברתית (פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם וכו׳), דבר המונע מהם לשתף עם העולם את האירועים המתרחשים במדינה.

בדבריו, תוקף השר בנט את המשטר האיראני ואומר ״כמה מפוחד משטר צריך להיות מבני עמו כדי לא לאפשר להם לגשת לפייסבוק, טוויטר ומדיה חברתית?״.

בנט ממשיך ופונה לאנשי מחשבים ברחבי העולם ומבקש מהם להירתם למען העם האיראני: ״ישראלים, ערבים, איראנים, אמריקאים, אירופאים – על כולם להתאחד למען מטרה אחת. בין אם אתה מהנדס בכיר או טכנאי חובב … התקשר לחברים הכי מבריקים שלך, שתו קצת רד בול וקודדו כל הלילה כדי לעשות את הבלתי אפשרי״.

הסרטון נסגר באמירה של השר לפיה ״יחד, אנו יכולים להראות לעם הפרסי ולדיקטטורה האיראנית, שכוחם של האנשים חזק יותר מהאנשים עם הכוח״.

הוסיפו את דעתכם בתגובות
נקראות עכשיו
  LIVE

צפו בוידאו

לפני 3 שעות

החגיגה נגמרה

לפני 5 שעות

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.