פיצוץ טבעי?

צילום מסך

ציפור או טיל? הסרטון שמסעיר את הרשת בלבנון

סרטון קונספירציה מפיצוץ הנמל בלבנון שמופץ ברשתות החברתיות, מסעיר את העולם הערבי ויש כבר את אלה המאשימים את ישראל. ומה מחק ריקלין מהטוויטר? צפו ותשפטו
1:09 | 05.08.20

הרס היסטורי בלבנון: ברשתות החברתיות ברחבי העולם הערבי מתפרסם סרטון קונספירטיבי, בו רואים עצם זר דוהר ונוחת באיזור הנמל רגע לפני הפיצוץ הגדול שהרס את האיזור כולו.

הגולשים ברשת מיהרו להאשים את ישראל בהפצצת מחסני נשק של חיזבאללה. העיתונאי שמעון ריקלין רמז בטוויטר כי ישראל אחראית לפיצוץ ומחק לאחר מספר דקות.

הסיפורים הכי מעניינים אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

מוקדם יותר הערב, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו לבדוק אפשרות לסייע הומניטרית ורפואית ללבנון. ראש הממשלה ביקש מראש המל"ל מאיר בן שבת לשוחח עם שליח האו"ם מלאדנוב כדי לברר במה ישראל יכולה עוד לסייע ללבנון"

ארנון סגל צייץ בתגובה לסיוע הישראלי שישראל הציע ללבנון: "תסתכלו היטב על ההרס והחורבן בנמל ביירות ותזכרו שכל זה היה מיועד להתפוצץ עלינו. ואויבינו הנאנקים כעת היו צוהלים אז משמחה. כמה רשע יש שם, כמה חושך, וכמה חסד בורא עולם עשה איתנו"

שר התקשורת לשעבר איוב קרא מ'הליכוד' האשים את מחסני הנשק של חיזבאללה: "גורמים בלבנון הקשורים אלי טוענים שהפיצוץ וההרס האדיר מצביע ככול הנראה על מחסן נשק ובין היתר גם נשק בלתי קונבנציונאלי. הקמת מפעלי נשק בלב אוכלוסיה אזרחית ,תוך סיכון חיי אזרחי לבנון במיוחד בתאונות עבודה במפעלי טילים ובמחסני הנשק הביאה לאובדן לבנונים חפים מפשע ולהרס רב."

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram