באזזנט בידור

תמונה – אינסטגרם חיים אתגר

מאמינה לו

צופית גרנט תומכת: עדויות חדשות נגד אברהם גרנט

מגישת הטלוויזיה צופית גרנט יוצאת להגנת בעלה לשעבר אברם גרנט, בעקבות שידור התחקיר של העיתונאי חיים אתגר בערוץ 12, שם נחשפו עדויות של נשים שטוענות כי הטריד אותן מינית. התחקיר המלא בהמשך הכתבה.

בסטורי שפרסמה כתבה צופית, "אתה גאווה לאומית וגאווה משפחתית היום זה היום שלהם מחר האמת לאמיתה תצא. אני אוהבת אותך אברם", כתבה צופית גרנט בעמוד האינסטגרם שלה.

מגיש הטלוויזיה חיים אתגר סיפר על הקשיים בשידור התחקיר הרגיש, "התחקיר שישודר הערב בנוגע להתנהלותו של אברהם גרנט זה התחקיר המפרך והקשה ביותר שעבדתי עליו בשנים האחרונות מכמה סיבות".

"גרנט קורץ מהחומר ממנו עשויים סיפורי הצלחה כחול לבן שכולנו נושאים אליהם עיניים. המשחקים שגרנט אימן מאוחסנים אצלי בראש כזיכרונות מאושרים. וכן, מודה שגם אני הרגשתי גאווה גדולה לראות אותו שם, עם הסרט על הזרוע ביום השואה הבינלאומי מראה לכל אירופה שגם מאמן ישראלי, משלנו, יכול להתחרות עם האריות של אירופה – ולנצח בגדול.

אתגר מוסיף, "אבל אז, אישה אמיצה אחת החליטה לספר לי את הסיפור האישי שלה עם גרנט, והסיפור הזה לא היה עבורה זיכרון מאושר, וגם לא הייתה בו גאווה רבה.
לאחר שהיא סיפרה על המפגש שלה עם גרנט, הסכר נפרץ. עוד ועוד עדויות הגיעו אליי, בהן גם אישה שסיפרה כי נפגעה מגרנט רק לפני שנה וחצי.
העדויות של הנשים סיפרו את אותו סיפור. סיפור על המאמן הכול יכול, המקושר, שבקלות יכול להזניק קריירה, על איך ידע להשתמש במעמדו מול נשים צעירות שרחשו כלפיו הערכה רבה והיו זקוקות לעזרתו אך ניצל זאת ופגע בהן".

עוד מספר אתגר, "מאז החלו להגיע אליי ואל המערכת לחצים רבים מסביבתו, האשמות ואיומי תביעה אישיים, טלפונים והודעות ממקורביו המכובדים והשמצות על הנשים המתלוננות. מכבש משפטי, בו יועצים בעלי מעמד מפעילים לחץ מסיבי שנרד מהסיפור אל מול דממה מפתיעה מצד רבים שבדרך כלל היו נותנים רוח גבית לתחקיר. אלו רק חיזקו את ההצדקה להוציא את הסיפור הזה אל האור".

אתגר מוסיף, "אנחנו לא באים למחוק את ההישגים של גרנט. אנחנו כן באים להאיר זרקור על פינות אחרות בדרך שלו לפסגת עולם הכדורגל, לתת לראשונה את רשות הדיבור לנשים הפגועות שנותרו מאחור באותה דרך. גם להן יש קול. גם הסיפור שלהן ראוי להישמע. ואחרי שפגשתי אותן, הקשבתי להן וזכיתי באמונן אני חושב שהן אמיצות, חזקות וראויות להערצה. אם יורשה לי, לא פחות מאברהם גרנט.

תגובתו של אברהם גרנט לתחקיר: "במשך כל שנות חיי האישיים והמקצועיים ראיתי לנגד עיניי מעל כל ההישגים וההצלחות חשיבות עליונה להישאר בן אדם לפעול ביושר ולתת כבוד לכל אישה ואיש באשר הם. אני איש של אנשים, איש של חברויות ולאורך השנים קיימתי קשרים עם נשים. בכל קשריי אלו השתדלתי מאוד לנהוג בכבוד ובחברות ומעולם לא התכוונתי לנהוג בחוסר הוגנות או לפגוע בצורה כלשהי באף אישה. מי שחשה אי נוחות או שנפגעה ממני, אני מצטער על כך ומתנצל מעומק ליבי.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
מלחמה מלוכלכת
פיד בידור
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.