חוזר למסך

אחרי 18 שנה: המגיש אברי גלעד נוטש

תמונה – ארכיון ערוץ 13

דרמה בעולם הטלוויזיה: אחרי הנטישה של איילה חסון ושרון גל, גם המגיש והעיתונאי אברי גלעד נוטש את ערוץ 13 אחרי 20 שנה והחל במגעים עם ערוץ 12 להגשת תוכנית אקטואליה יומית.

אחרי הנטישה של איילה חסון – כאן 11

על פי הדיווח של העיתונאי רן בוקר, גלעד בן ה-60 החליט לפרוש מ'רשת' בתום החוזה, והחל במגעים חשאיים עם קשת שם כאמור צפוי לחתום על חוזה טאלנט.

עיתונאי וואלה דוד ורטהיים התייחס לפרישה המפתיעה, "קשת 12, בהנחיית הבעלים דודי ורטהיים, ממשיכים לחתוך ימינה חזק מחשש לפגיעה של ברקת בקוקה קולה
– רשת 13 ממשיכה להתפרק. מקווה שלפחות עשו איתו סיכום חשבון אחרי שנה פלוס שקיבל משכורת כדי לשבת בבית".

בטור שפרסם בעיתון 'ישראל היום' תחת הכותרת "ימני", שיתף גלעד את אכזבתו ממשלת הימין: "לפני יותר מעשור, לקחתי את תרמילי, ארזתי כריך לדרך, והלכתי מביתי, מארצי וממולדתי האידאולוגית, השמאל, לימין, אותו תיעבתי רוב חיי, ביטלתי, השתקתי. עברתי כי הבנתי שיש אמת שיותר רלוונטית בשבילי בימין מאשר בשמאל. זה היה שבר קשה בשבילי, ושילמתי מחיר יקר. לתקופה לא קצרה הייתי התגלמות כל הרע בעיני המחנה שעזבתי, שמי היה סימן מסחרי לשיבוש דעת בזוי. הייתי בודד. במקביל קיבלתי חום גדול מעם ישראל, והרגשתי שלא נורא, מי שאיבדתי שילך לכפרות, יש לי חברים חדשים"

ואז קרה לימין משהו נורא בעיני. הוא נהיה מלוכני. הוא שם את ביבי כמטרת קיומו היחידית, האידאולוגיה נזרקה לפח. אין ימין, יש נאמנות לשליט, ולכן רק הנאמנים על מלא התקדמו במעלה התפקידים, כל השאר נפלטו. כבר כתבתי פה בעבר, יש לי אלרגיה לאנשים נאמנים למישהו שהוא לא הם ולא משפחתם. נאמנות לאדם, גם כשהוא מרשה לעצמו התנהגויות עקומות מוסרית וערכית, היא תכונה עלובה בעיני, ומי שמרשה לעצמו לרדת כה נמוך ולהיות עבד נרצע בתמורה לקידום, בהכרח אינו אדם מן המובחר. אין אדם בעל שיעור קומה שמוכן להיות במצב כזה, ואלה שניסו אבל גילו מעט עצמאות מחשבתית נערפו מיד. לכן אנחנו מקבלים כעת ממשלה כה גרועה שגורמת לי מבוכה עמוקה.

בזה תמכתי? את זה קידמתי? על זה נלחמתי באולפנים? על זה הוּקעתי ויוּרטתי? על המופע החובבני הזה? זה ימין? לא יכול להיות. זאת התחזות של חסרי תועלת המתחפשים לבעלי אידיאולוגיה כדי לבוז בז לעצמם. זהו.

גלעד הוסיף, "אני מסתכל על מאה הימים הראשונים של הממשלה הזאת ושואל- מה עשיתם? במה הועלתם? בקריעת החברה ? במחיקת ערך כלכלת המדינה? בהורדת חום היחסים עם כל מדינות ערב? בעימות עם האמריקאים? בפיחות ערך הצבא? בהצתת מלחמת דת? בהרס חופשת הפסח? ואל תגידו- הם התחילו. אתם התחלתם את כל הנפילה הזאת, בעבודה מרושלת, בחזירות לשדוד משאבים, בחוסר כישרון ויכולות, בדרדור השיח למיץ של הזבל ברמת חובב. את אותן תוצאות הייתם משיגים לו הייתם עדינים, מקשיבים, מאמינים בכוחכם ולא שואבים אותו מליבוי האזרחים אלה באלה".

לסיום כתב גלעד, "להיות "ימני" זה לא מספיק. צריך גם מומחיות, ויכולות מעולות, וכישורי למידה, וממלכתיות מעל הכל, לא שפת ג'ורה. אחרי שגמרו לפצל את המשרדים, עכשיו הם עוסקים בהשמדת מה שנותר בידיהם. איזו בושה. כמה בדידות אני מרגיש שוב, להיות ימני ולפחד כל רגע מהצעד הבא של הממשלה הימנית. מרגיש אכזבה על מלא".

9 תגובות
התגובות המדורגות
החדשות ישנות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!