באזזנט

תמונה – פרטי

תביעת ענק

בן גביר תובע מיליון שקלים מערוץ 7 – כל הפרטים

עורך הדין איתמר בן גביר תובע מיליון שקלים פיצויים מכלי התקשורת ערוץ 7: "שפכו את דמי והפכו להיות זרוע לחיסול חשבונות מטעם פוליטיקאים"

לבית משפט השלום בירושלים הוגשה תביעה על סך מליון ש"ח נגד ערוץ 7 על ידי עו"ד איתמר בן גביר רעייתו וששת ילדיו.

בכתב התביעה טוען עו"ד בן גביר כי ערוץ 7 'המציג את עצמו כאתר חדשות עם אג'נדה יהודית ציונית הפך להיות זרוע ביצוע של פוליטיקאים אשר מקיימים קשרים עם אנשי הערוץ ומזרימים כספים לפרסומות', כך בן גביר.

בן גביר סקר את התנהלות הערוץ בתקופת הבחירות כאשר במועד א' עת היה יחד עם סמוטריץ ופרץ קיבל מהערוץ :"כבוד מלכים", וכאשר התמודד נגד סמוטריץ בנט ושקד, הערוץ לא הפסיק להתנהג בצורה מוטה, לא מאוזנת, וחסרת תקדים בתקשורת הישראלית. טוען בן גביר בהודעה לתקשורת.

בהצגת הצדדים מפרט בן גביר על דמותו של עורך הערוץ עוזי ברוך, אשר לכאורה הוא איש מקצוע אך בפועל היא איש סוד של פוליטיקאים שונים ומקיים איתם קשרים שפורטו בכתב התביעה.

עוזי ברוך | צילום: מתוך טוויטר
עוזי ברוך | צילום: מתוך טוויטר

לדברי בן גביר, הערוץ נהג בצורה מוטה, לא אובייקטיבית וחסרת תקדים כאשר סיקר את כתב ההגנה שכתבה גילת בנט נגדו שם טענה כי הוא על פי פרסומים הוא סוכן שב"כ, והערוץ לא רק הדהד את הדברים אלא גם סילף אותם, פרסם כביכול פרסום לפיו הטענה של בנט מבוססת על מידע שקיבלה, כאשר הגברת בנט כלל לא טענה כי ראתה מידע כזה, סיקר את התביעה בצורה לא הגונה ולא נכונה ואף פרסם את כתב ההגנה עוד בטרם נמסר לידיו של העורך דין.

בכתב התביעה נטען כי הערוץ בחר לתת לטענות בנט את הכותרת הראשית כאשר אפילו לא נכתב בכותרת כי מדובר בדבריה של גילת בנט עצמה אשר נכתבו במסגרת כתב הגנה לאחר שבן גביר ועוצמה יהודית תבעו אותה. עוד נטען כי גם הכתבה שפורסמה היא כתבה מכפישה ובעוד וערוץ 13 תיקן את פרסומיו ואף נתן לעו"ד בן גביר הזדמנות להגיב באולפן על הדברים ואף פרסם הבהרה במהדורת החדשות המרכזית הרי ערוץ 7, התנהל בצורה מחפירה, זדונית ומרושעת כאשר לא רק שתגובת בן גביר הובאה בשולי הכתבה אלא גם שמדובר בתגובה שהעותקה ממקום אחר והובאה באופן חלקי.

זאת ועוד, גם כאשר הגברת בנט הודתה בטעותה ואף פרסמה הבהרה והודתה כי הדברים שייחסה היו חסרי בסיס גם אז ערוץ 7 בחר בכותרת הראשית שלו להעניק כותרת כי הגברת בנט תורמת לצה"ל בעוד יתר חלקי התקשורת הישראלית סקרו בענייניות את ההבהרה וההודעה.

בן גביר טוען שכל אלה מלמדים על חוסר תום לב של הערוץ. נטען כי את הפרסומים הפיצו בערוץ 7, גם באתר וגם בחשבונות הטויטר והפייסבוק, ונדרש פיצוי על סך של מליון ש"ח בגין חמישה פרסומי לשון הרע עם כוונה זדונית וכן נזק לפרנסתו של העורך דין ואף פיצויים עונשיים.

מערוץ 7 טרם נמסר בתגובה: חבל שמר בן גביר בחר לפרסם את כתב התביעה בתקשורת לפני שהוא הגיע לידינו, אך כנראה שזו מטרת כתב התביעה, פלטפורמה לפרסום השמצות בתקשורת ותו לא. נפגש בבית המשפט

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.