באזזנט

תמונה – ערן ורעייתו, באדיבות קשת 12

בת הזוג מדברת

האם השכנים בסביון נגד השחקן בשל המוזיקה המזרחית?

אחרי המעצר המתועד והמסיבה שהופסקה, רעייתו של השחקן ערן זהבי מגיבה ותוקפת את השכנים בישוב היוקרתי סביון, מטעם המועצה המקומית נמסר: "אין צורך להסית את הדיון לסטיגמות כדי להתחמק מאחריות"

בסוף השבוע (שישי) נעצר השחקן ערן זהבי בביתו שבסביון. הוא עוכב לחקירה לאחר ששכניו התלוננו על מסבה רועשת שהוא מקיים בביתו. שוטרים שהוזעקו למקום טוענים כי הכוכב תקף ואיים עליהם, סירב לשתף פעולה ולהזדהות.

לאחר מספר שעות, בתום חקירה ארוכה הוא שוחרר לביתו תחת תנאים מגבילים. הבוקר (שבת) אשתו מפרסמת פוסט ארוך בפייסבוק, בו היא תוהה/רומזת כי יתכן והשכנים בסביון מתנכלים אליהם בשל המוזיקה המזרחית אותה הם משמיעים במסיבות. וכך היא כותבת בפוסט אותו פרסמה באינסטגרם: "בואו נשים את הדברים על השולחן", היא כותבת בפתח דבריה. "מסיבה ענקית לא הייתה פה, גם לא הפרה בוטה של הנחיות משרד הבריאות וזמר – ממש לא היה פה. מה שהיה פה זה משפחה ילדים וחברים, אנשים שניסו בסך הכל ליהנות מהרגע, ליהנות אחד מהשני. זה יפה שכל אחד ממציא וזורק דברים אבל המציאות היא שונה".

"בבית הזה, גרו לפנינו שני גברים שעשו מסיבות בתשלום ולשכנים כנראה יש טראומה – ובצדק", כתבה. "מאז שעברתי לגור פה אני מקבלת בכל יום, באהבה גדולה, שוטר אחר שמגיע אליי וטוען שיש תלונות על רעש חריג, לרוב הרעש החריג זה הילדים שלי שמשחקים בבריכה ובחצר. בתגובה לכך אני מתנצלת בפני השוטר ואומרת לו שאנסה שיהיו קצת יותר בשקט אבל בואו זה ילדים".

"אנחנו אנשים שאוהבים מוזיקה בבית, בבוקר ובכל שעה אחרת, זוהי דרך חיינו – לשמוח ולאהוב וכן המוזיקה היא בגבול הטעם הטוב ובעוצמה סבירה לחלוטין. אולי השכנה פשוט לא אוהבת מזרחית?". עוד כתבה: "אין ספק שצריך להתחשב בשכנים אבל יש גבול – חיה ותן לחיות. אתמול, אחרי חודשיים של קריאות חוזרות של המשטרה אלינו הגיע שוטר חדש שלא מכיר את ההיסטוריה שלנו עם השכנים והוא בא במטרה לעצור את ערן, בעצם הוא בא במטרה לעצור את ערן זהבי".

"דפק בדלת וביקש רק אותו, וערן יצא", סיפרה. "את השתלשלות העניינים אתם כבר יודעים – בושה לנו ובושה למשטרה. אירוע לא נעים ולא מכבד את אף אחד מהצדדים. למה השוטר הגיע נחוש אתם שואלים? השכנות כמובן התקשרו להתלונן, כרגיל, זה היה לנו ברור שזה יקרה, והמשטרה לא הגיעה, כנראה הם כבר יודעים שככל הנראה הרעש אינו חריג, אבל השכנות לא ויתרו וכיאה למי שמחוברות לראש המועצה הן הרימו לו טלפון והוא מיד חייג למשטרה שיבואו לעצור את ערן זהבי, אגב הוא גם ליווה אותם ברכבו הפרטי אלינו הביתה בשביל לראות את ההצגה הכי טובה בעיר ולתת לעצמו טפיחה על השכם, הוא גם זרק כמה משפטים כמו יאללה שייקחו אותו מפה וזהו".

"הבן אדם מעולם לא פגש אותנו, לא מכיר אותנו אבל כבר רוצה שנלך מפה", כתבה. "הסטיגמות על כדורגלנים כנראה חוגגות. לא מאחלת לאף אדם נורמטיבי מפורסם או לא מפורסם שיהיה במצב שהשוטר תופס אותו בבית שלו בחוזקה ומעיף אותו ממקום למקום שהבן שלו תלוי לו על הרגל ובוכה בכי היסטרי. רגעים קשים. הטראומה כנראה עדיין תישאר פה קצת אבל מה נשאר לנו לעשות חוץ מלאהוב אחד את השני ולאחל לכל עם ישראל בריאות ושנה טובה".

מטעם המועצה המקומית סביון נמסר בתגובה: "כפי שאומרת אשתו של ערן, שי זהבי, שוטרים הגיעו פעמים רבות בתקופה האחרונה בעקבות תלונות של שכנים. מבדיקת המועצה התלונות הגיעו מהסביבה הקרובה והרחוקה לביתו, ומכך שלא ניתן להתעלם מתלונות חוזרות ונשות אלו. החוק וההנחיות לא מבדילים בין ערן זהבי לכל תושב אחר ביישוב".

"מידת הפרסום אינה מהווה כל הצדקה להפרעה או פגיעה מכל סוג שהיא בקהילה", הוסיפו במועצה. "מועצת סביון תפעל בכל הכלים כנגד אלה שיפעלו בניגוד לחוקים ולהנחיות. אין צורך להסית את הדיון לסטיגמות או התנכלות אישית על מנת להתחמק מאחריות. תפקידו של ראש המועצה להיות קשוב לתושביו. לא ייתכן שמגיעות תלונות חוזרות ונשנות וראש המועצה לא יפעל בנושא. תפקידו לא לחרוץ את דינו אלא לוודא שהעניין מטופל על ידי הגורמים המקצועיים וכך היה. גם מסיבות ואירועים אחרים שהפרו הנחיות או את מנוחת השכנים קיבלו את התערבות המועצה. משפט כמו 'קחו אותו כבר מכאן' לא נאמר בשום שלב כמובן."

מעורך הדין עדי כרמלי שמייצג את זהבי נמסר: "מדובר בארוע הקמת רעש שטופל בחוסר רגישות ויצא מפרופורציות ,לרבות מעצר שלא היה צריך להתרחש. לאחר פניה לפיקוד, הוחלט לשחרר את ערן ללא כל תנאי, כך ראוי ומתבקש היה".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.