באזזנט

תמונה – חיים צח לע"מ

יצליח?

צפו: גנץ קיבל צ'אנס להרכיב ממשלה

לאחר כישלון ראש הממשלה נתניהו, הטיל נשיא המדינה ריבלין על יו"ר כחול לבן בני גנץ את המנדט: "מי שינסה לגרור את ישראל לבחירות שלישיות, ייזרק מהמערכת הפוליטית" - איימן עודה וטיבי שוחחו עם גנץ וקבעו להיפגש: "כל האופציות על השולחן" - צפו

בני גנץ שוחח עם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה וח"כ אחמד טיבי, הם קבעו להיפגש בימים הקרובים "כל האופציות על השולחן אם נראה אלטרנטיבה אמיתית של שלום ושיוויון"

כמו כן, שוחח עם ח"כ יעקב ליצמן וביקש להיפגש עימו. ליצמן סירב והפנה את גנץ לפגוש את מנהל המו"מ של הליכוד יריב לוין. גנץ גם התקשר לנתניהו והזמין אותו לפגישה בימים הקרובים.

ח"כ אחמד טיבי הגיב לנאומו של גנץ: "מבלפור נמסר כי נדרש בדחיפות מכשיר חדש למדידת לחץ דם יען כי הישן התפוצץ לפני חמש דקות.."

בנאומו בטקס קבלת המנדט בבית הנשיא ריבלין תקף גנץ את נתניהו: "צפויים לנו ימים לא קלים. האויבים מבחוץ צופים בנו ומחכים לשעת כושר. הגירעון המעיק והצמיחה שנעצרה מחייבים אותנו ואותי בקבלת החלטות קשות. קיבלתי החלטות קשות בעבר. קיבלתי החלטות קשות בשנה האחרונה. אם וכאשר אדרש אקבל החלטות קשות גם בימים הבאים. זה תפקידו של מנהיג. זו תפקידה של מנהיגות. חבריי ואני ערוכים לכך."

בבחירות האחרונות, זכתה כחול לבן בראשותי במספר הקולות הגדול ביותר. הניצחון שלנו בבחירות מטיל עלי גם את האחריות הגדולה כפי שאני מקבלה כעת להוביל להקמת ממשלה חזקה ויציבה. בממשלת האחדות הליברלית שאותה אני מבקש להקים, יהיה מקום לכל מי שהאינטרס הלאומי עומד לנגד עיניו. יהיה בה מקום לכל מי שהוא פטריוט ישראלי. למי שקיומה של המדינה עומד תמיד לנגד עיניו. יהיה בה מקום רק למי שלא רואה בגזענות את מורשתו, ולמי שהאלימות היא חלק מדרכו פעולתו.

איני מתכוון לבזבז זמן על שיקולי אגו. אני לא מחפש רק שותפים פוליטיים. אלא שותפים לדרך של אמת, לעבודת צוות, למנהיגות אמיצה ואפס ספינים ריקים וחלולים. אינני בא מהעשייה הפוליטית אלא מהעשייה הביטחונית. לא גדלתי בערוגה מפלגתית כזו או אחרת, אלא במערכת הביטחון שבה אף אחד לא בודק אם החייל המסתער לידו הצביע ליכוד או כחול לבן, לישראל דמוקרטית או לאיחוד מפלגות הימין. אני מגיע למשימה הנוכחית בשמם של אלו שבחרו בי, אבל גם בשמם של אלו שלא בחרו בי. אני רוצה לקום בבוקר, לשתות קפה להתארגן בזריזות. ולצאת לעבוד ולפעול עבור אזרחי ישראל."

עוד אמר גנץ ושיגר רמז מאיים לעבר נתניהו: "זה, ראוי להזהיר את מי שרואה לנגד עיניו רק את טובתו האישית: מי שינסה לגרור את ישראל לבחירות נוספות, יוקע וייזרק מהמערכת הפוליטית. מי שיעדיף את שיפור מצבו האישי בבחירות הרסניות בפעם השלישית השנה, סופו להיעלם ולהיכחד מהמפה הפוליטית. אזרחי ישראל לא יסלחו למי שיעדיף את ענייניו האישיים על פני האינטרס הלאומי."

החל מהיום אפנה לראשי המפלגות במטרה לכונן ממשלת אחדות תחת קווי יסוד המוסכמים על רוב סיעות הכנסת. במסגרת הזו אזמין את כל הסיעות המרכיבות את הבית- אלו שיהיו בממשלה ואלו שלא יהיו בה, מתוך מטרה לשמוע על כל המצוקות והדאגות של כל אזרחי ישראל טרם גיבוש קווי היסוד. בכוונתי לפנות קודם לליכוד, המפלגה השנייה בגודלה וליו"ר הליכוד נתניהו, ולהציע לו להיות חלק מממשלת אחדות כזו."

"אני מבקש לנצל את ההזדמנות כאן הערב בכדי לפנות לנתניהו ישירות: אנחנו מכירים שנים ארוכות. אני מכיר בזכויותיך הרבות ובהיותך פטריוט ישראלי. שלחת אותנו למבצעים רבים והובלנו ביחד מבצעים רבים ופעולות ביטחוניות רבות. אני מאחל לך לצאת זך ונקי מכל הנושאים המשפטיים עימם אתה מתמודד. לשנינו ברור כי תוצאות הבחירות והמצב המשפטי מחייבים שינוי. יחד איתך, יחד עם האנשים הטובים הנוספים שנמצאים בליכוד, עלינו לנהוג באחריות ולקיים שיח ערכי ומכבד. לא למעני ולא למענך- אלא למען אזרחי ישראל שמייחלים להקמת ממשלה.

כבוד הנשיא ריבלין. בהזדמנות זו אני מבקש לנצל את הבמה גם בכדי להודות לך באופן מיוחד בשמי ובשם כל אזרחי ישראל על עמידתך לאורך השנים האחרונות לצד מערכות אכיפת החוק ולמען ערך הממלכתיות שהיו לא פעם תחת מתקפה. ואתה גוננת וגוננת וגוננת. אני מתחייב שבמסגרת המאמצים הכבירים אותם נעשה בשבועות הקרובים. אמשיך ואשמור על שיח מכבד, על הממלכתיות, על הערכים שעליהם חינכתי עשרות אלפי חיילים ומפקדים ושעליהם חונכתי אני. כך תנהג הממשלה שנקים פה. כך אנהג אני. כדי שיהיה פה טוב לכולם.

אזרחי ישראל, לפני עשרה חודשים בלבד צעדתי את הצעד הראשון בחיי לתוך המערכת הפוליטית בכדי לחולל שינוי. בכדי להוביל שינוי בדרך שבה אנו מתייחסים אחד לשני. בכדי להבטיח שינוי באופן שבו המדינה דואגת לאזרחיה.
זה הרגע שלנו להביט קדימה. זה הרגע שלנו לשים כל שיקול אחר בצד ולעשות את מה שנכון למען ישראל. זה הרגע לשים את ישראל לפני הכל. בעזרת השם, נעשה ונצליח."
אמר גנץ בטקס קבלת המנדט בבית הנשיא

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.