באזזנט

תמונה – לע"מ
לא ספין

נתניהו: "אנחנו צריכים להחליט החלטות קשות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קורא שוב להקמת ממשלת אחדות בפתח ישיבת הממשלה: "המזרח התיכון שוב עובר טלטלה - לבנון סוערת, עיראק סוערת, סוריה סוערת, ואיראן שועטת בכל המרחבים הללו. אל מול כל התופעות הללו. זה מחייב החלטות קשות מאוד" - הערב: פגישה בין נתניהו לגנץ בקריה בתל אביב - חדשות

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: "ראשית אני רוצה לברך את כל הסטודנטיות והסטודנטים בשנת לימודים מוצלחת. זה כולל גם את בני אבנר שמתחיל לימודי ארכיאולוגיה בירושלים. חרף ניסיוני לכוון אותו להיות חוקר תנ"ך, הוא החליט לפחות בשלב הזה ללכת בנתיב הזה. אני מאחל לכל הסטודנטים והסטודנטיות שילכו בנתיב שלהם, ירחיבו דעת, גם למען עצמם וגם למען המדינה שלנו, ולמען האנושות.

קיבלתי מהחיילים שלי, צוות ביבי, כמה ספרים, התחלתי לקרוא את הספר של ברברה טוכמן, שנקרא "The Proud Tower". יש שם תיאור של אנגליה, בשנת 1897 – שנת 60 למלכה ויקטוריה, מצעד כביר בלונדון. אנגליה שולטת על רבע משטח העולם, האימפריה הגדולה ביותר בתולדות האנושות. במצעד משתתפים פרשים מעשרות מדינות בתוך האימפריה הזאת. כעבור כמה עשרות שנים, הכל קורס. יש הרבה סיבות, אבל סיבה אחת ברורה, והקריסה הביטחונית האדירה שלהם נבעה מזה שהם לא התחמשו מול אויביהם. הם סמכו על הצלחות העבר, ומהמעמד של המעצמה הגדולה ביותר בתבל הם ירדו וירדו, וכמובן נפגעו בצורה קשה מאוד.

אנחנו רואים מה מתרחש במזרח התיכון. המזרח התיכון שוב עובר טלטלה – לבנון סוערת, עיראק סוערת, סוריה סוערת, ואיראן שועטת בכל המרחבים הללו. אנחנו יודעים שהכוח ששירת אותנו עד עכשיו חייב להתעצם בהמשך, אל מול כל התופעות הללו. זה מחייב החלטות קשות מאוד. מה שנאמר על ידי ועל ידי הרמטכ"ל, זה לא ספין, זה שיקוף של המציאות, של אתגרי ההווה ואתגרי העתיד הקרוב.

אנחנו צריכים להחליט החלטות קשות שמחייבות ממשלה עם כתפיים רחבות, לכן החשיבות ביצירת ממשלת אחדות לאומית רחבה. זו לא שאלה פוליטית, זו שאלה לאומית ושאלה ביטחונית ראשונה במעלה. אני מקווה שנוכל לקדם את היעד הזה בימים הקרובים. זו הייתה מטרתי מיד אחרי הבחירות, וזו נשארה המטרה שלנו. זה מה שמדינת ישראל זקוקה לו בעת הזאת.

היא זקוקה לעוד כמה דברים והיא מקבלת אותם, למשל פתיחת משרד אוקראיני בירושלים. אנחנו שומעים הרבה על אוקראינה בזמן האחרון. זו התקדמות אחת. יש גם התקדמות שנייה בתחום המדע."

וידאו: רועי אברהם, לע"מ – סאונד: בן פרץ, לע"מ

הגיבו והשפיעו
יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.