בלפור 2

שערורייה: מעון חדש למ"מ ראש ממשלה

תמונה – צילום: ארכיון לע"מ
כחלק מטיוטת ההסכם לממשלת אחדות בין ראש הממשלה נתניהו ובין ח"כ גנץ, הוחלט על הקמת מעון נוסף עבור גנץ כאשר יכהן כראש הממשלה. על פי ההסכם נתניהו ישמור על מעמדו גם לאחר הרוטציה

בדרך לממשלת אחדות: כחלק מהסכם הרוטציה בין נתניהו וגנץ, יוקם מעון נוסף עבור גנץ בעת כהונתו כראש ממשלה.

על פי חשיפת פרשן חדשות 13, רביב דרוקר, בטיוטת ההסכם בין נתניהו לגנץ עולה כי נתניהו לא יעזוב את בית ראש הממשלה בבלפור בזמן חילופי ההנהגה, אלא יוקם מעון נוסף עבור גנץ.

לאחר הפרסום נמסר מ'כחול לבן בתגובה: "גנץ מתכוון להמשיך להתגורר בביתו בראש העין עד לכניסתו לתפקיד ראש הממשלה בפועל".

על פי ההבנות בין השניים, גם כאשר יוחלף נתניהו, הוא עדיין יזכה למעמד זהה של ראש ממשלה לאורך כל תקופת ממשלת האחדות: מהלשכה והיועצים ועד נהלי האבטחה.

ח"כ יאיר לפיד הגיב לדיווח: "הקמת ממשלת החירום, קווים לדמותה: אף מילה על מעונות יום, בלי סוף דיבורים על מעון ראש הממשלה וממלא מקומו."

על פי דרוקר, אנשיו של גנץ אומרים כי הוא לא ישהה במעון החדש שיוקם עבורו.

איום מכחול לבן: "נחדש את החקיקה נגד נתניהו"

המגעים בין הליכוד וכחול-לבן התחדשו היום לאחר שבכחול-לבן האשימו בסחבת את נתניהו.

הפרשן הפוליטי עמית סגל, פרסם היום (רביעי) כי על פי גורמים בכחול-לבן, אם נתניהו לא יתקדם במו"מ, יחדשו במפלגתו של גנץ בתוך ימים את החקיקה נגדו.

סוגיית תפקידי השרים, כמו גם עקרונות הממשלה וקווי היסוד עדיין בדיונים בין הליכוד ובין כחול-לבן. על פי הדיווחים, סוגיית הסיפוח על הפרק כאשר בליכוד דורשים שהממשלה תוכל לספח כבר בחצי שנה הקרובה כדי לנצל את חלון ההזדמנויות, בעוד בכחול-לבן מעוניינים שהדיון בקווי היסוד יתקיים רק עוד חצי שנה.

בנוסף, גם בחלוקת השרים ישנן מחלוקות בין הליכוד ובין כחול-לבן, במיוחד בתיק המשפטים אותו מייעד גנץ לאבי ניסנקורן, אך בליכוד מערימים קשיים ומוכנים להבאת התיק לח"כ חילי טרופר. בליכוד גם דורשים כי מנגנון על שיאפשר להם ביקורת על החלטות שר המשפטים, במיוחד בסבב המינויים הבא ובהחלטה על זהות היועץ המשפטי לממשלה.

כך גם לגבי מועמדותו של יו"ר הכנסת, כאשר בכחול-לבן דורשים שיולי אדלשטיין לא יחזור לתפקידו לאחר שהפר את החלטת בג"ץ. על פי דיווח של דפנה ליאל, נתניהו מעדיף שיריב לוין יכהן כיו"ר הכנסת.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.