לקריאה לחצו

איום על נתניהו: הסכם תוך שעה או חקיקה

תמונה – צילום: דוברות הכנסת
בכחול-לבן נמאס מהסחבת של נתניהו בהסכם בין 2 המפלגות, ובני גנץ עם מסר מאיים לליכוד: אם לא תהיה חתימה בין הצדדים תוך שעה - החקיקה נגד נתניהו תקודם כבר היום בכנסת. זהבה גלאון הגיבה: "האיום ששלח גנץ לנתניהו, ריק יותר מהמדף של הביצים בסופר ליד הבית שלי"

הסחבת במו"מ לממשלת אחדות ממשיכה, ובכחול-לבן מעלים הילוך מול הליכוד. על פי דיווח של הכתב הפוליטי מיכאל שמש בכאן חדשות, יו"ר כחול-לבן העביר איום לליכוד לקידום המשא ומתן בין המפלגות.

במסר איים גנץ: חתימה על הסכם בין המפלגות תוך כשעה או קידום חקיקה נגד נתניהו עוד היום בכנסת.

ברשימה המשותפת הגיבו ואמרו כי אם תקודם חקיקה אישית נגד נתניהו בכנסת – חברי הכנסת מהרשימה המשותפת יתמכו בה.

ביש עתיד אמרו כי בעוד "גנץ מתבזה", כלשונם, הם עסוקים בעבודה בוועדת הקורונה – "יש כאלה שבאו לקשקש ויש כאלה שבאו לעבוד". חבר הכנסת מיקי זוהר הגיב לאיום של גנץ "סגנון מכוער", וקרא לרה"מ לא להיכנע לאיומים.

לדבריו, האיום של גנץ על ראש הממשלה בקידום חקיקה אישית ורטרואקטיבית נגדו "מזכירה לי קצת סרטי מאפיה. אם ככה הוא חושב לנהל את הדמוקרטיה שלנו, מוטב שיחשוב שוב ושיחזור בו מיד מהסגנון המכוער הזה".

כזכור, יו"ר כחול לבן בני גנץ, ביקש אתמול (ראשון) מהנשיא ריבלין להארכת המנדט שקיבל להקמת הממשלה בשבועיים. נתניהו וגנץ במו"מ לממשלת אחדות כבר מה-19 במרץ ועל אף דיווחים על התקרבות בין הצדדים, טרם נחתם ההסכם ביניהם.

המחלוקת סביב הליכוד וכחול-לבן סובבת סביב שאלת הריבונות כמו גם המנגנון בוועדה לבחירת שופטים בתמורה להעברת תיק המשפטים לח"כ אבי ניסנקורן מכחול לבן.

המאבק על המשפטים | כך הליכוד יסכל מינוי שי ניצן לעליון

במפלגת "ימינה" הודיעו היום על תמיכה בדרישת הליכוד בהשפעה על הוועדה למינוי שופטים: "התקפלות גוש הימין בפני כחול לבן בעניין הוועדה לבחירת שופטים וזאת אחרי שהליכוד כבר התקפלו במסירת תיק המשפטים לניסנקורן חייבת להיות קו אדום".

בימינה הוסיפו כי רק לאחרונה בג"ץ התערב בעבודת הכנסת ורמס את הפרדת הרשויות "ויתור בנושא זה יהיה קו אדום שאסור לליכוד לחצות".

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.