קרדיט תמונה: האו"ם

העולם הערבי

כרגיל: בחריין והאמירויות הצביעו נגד ישראל באו"ם

עידכון אחרון לפני 6 חודשים

למרות הסכמי השלום שנחתמו עם בחריין ואיחוד האמירויות, אכזבה והישג גדול לישראל באו"ם. הצעת ההחלטה של ישראל לקידום יזמות וחדשנות עברה ברוב חסר תקדים של 144 מדינות תומכות, למרות ההתנגדות של מדינות ערב כולל בחריין, סודן ואיחוד האמירויות ועוד.

שגריר ישראל החדש באו"ם גלעד ארדן אמר: "זהו הישג חשוב שמחזק את מעמדנו כמובילים בעולם בתחומי היזמות והחדשנות. לצערי, יש כאן מדינות שמכירות בחשיבות ההצעה ובכל זאת הצביעו נגדה. ההתנגדות שלהן נובעת מאנטישמיות ושנאה לישראל והן צריכות להתבייש! ההצבעה הלילה היא מסר חד וברור ואני גאה בה."

בחריין, איחוד האמירויות, מצרים וירדן ועוד נגד

המסבירן הישראלי הפופולרי בעולם הערבי, וחוקר במרכז בגין סאדאת, ד"ר אדי כהן תקף: "צריך לשים קץ לזלזול של מדינות ערב כלפי מדינת ישראל ולהחזיר את הכבוד הלאומי הראוי למדינה ולעם. אותו כבוד שאבדנו כדי לרצות את הערבים ומנהיגי ערב. ישראל הגישה הצעת החלטה למוסדות האום. החלטה לוגיסטית ולא פוליטית ולא קשורה לפלשתינים. 144 מדינות תמכו. חוץ ממדינות ערב.כל מדינות ערב התנגדו גם אלה ששר החוץ שלהם עדיין בישראל. בחריין והאמיריות ירדן ומצרים ואף מרוקו כולם הצביעו נגד ישראל. איזה שלום איזה נעליים. השלום מתחיל מכאן עד לעמים. ואיך תגיב ממשלת ישראל? תתעלם ותמשיך להתחנף. וכך ימשיכו הערבים לזלזל בנו…"

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הבוקר תקף ראש הממשלה נתניהו את התקשורת בטענה כי לא סיקרו כראוי את ביקור שר החוץ מבחריין: "אתמול הגיע לישראל שר החוץ של בחריין לביקור היסטורי. בחריין זו מדינה ערבית שעד לפני חודשיים כלל לא הכירה בישראל. אתמול שר החוץ שלה ביקר בבית ראש ממשלת ישראל בירושלים בירתנו. שינוי מדהים! ערוצי התקשורת לא חשבו שצריך לשדר את הביקור בשידור חי ועשו הכל כדי להצניע אותו. אתם יודעים למה"

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים

דיווחים בעזה: ביתו של סינוואר הופצץ

חוסל?

לפני שעה 1

תיעוד מזעזע: יהודי הותקף באכזריות בפתח ביתו

הטרור הערבי

לפני 5 שעות
בכותרות

דיווחים בעזה: ביתו של סינוואר הופצץ

חוסל?

לפני שעה 1

תיעוד מזעזע: יהודי הותקף באכזריות בפתח ביתו

הטרור הערבי

לפני 5 שעות

תיעוד: פורעים ערבים קיבלו תגובה מוחצת

צפו

לפני 6 שעות

מרהיב: צה"ל ממשיך להפציץ את מחבלי עזה

מלחמה בטרור

לפני יום 1

הסלמה בגבולות: ירדנים ולבנונים מנסים לפלוש לישראל

עדכונים שוטפים

לפני יום 1

התרגיל המבריק של צה"ל: עשרות מחבלים הרוגים

מלחמה באויב

לפני יום 1

בגלל בן גביר: זנדברג נטשה בזעם את האולפן

פרעות תשפ"א

לפני 2 ימים

חזית נוספת? 3 טילים שוגרו מלבנון

אירן על הגדרות

לפני 2 ימים