קרדיט: אבי אוחיון לע"מ)

צפון קוריאה 2?

הנשיא טראמפ: אין לי בעיה להיפגש עם נשיא אירן

למרות אזהרות נתניהו: נשיא ארה"ב טראמפ הביע נכונות להיפגש עם נשיא אירן רוחאני, בתשובתו לשאלת עיתונאים בבית הלבן -עיתונאי: האם תסכים להיפגש עם רוחני? - טראמפ: "זה יכול לקרות, כן, אין בעיה איתי. אירן צריכה להתיישר, הם במצב לא טוב עכשיו, והם יכולים ליישר את זה בקלות" -צפו
באזזנט >
23:14 | 09.09.19

למרות מסיבת העיתונאים שכינס ראש הממשלה נתניהו, בו חשף תמונות חדשות מאתרי גרעין שאירן ניסתה להסתיר. נשיא ארה"ב מביע נכונות להיפגש עם הנשיא רוחאני בתגובה לשאלות עיתונאים "זה יכול להיות רעיון, זה יכול לקרות"

הערב חשף ראש הממשלה נתניהו תמונות חדשות מאתרי גרעין איראנים ואמר: "היום אני חושף עוד פרטים על תוכנית הגרעין הסודית של איראן. לפני שנה וחצי חשפתי את ארכיון הגרעין הסודי שהמוסד הביא מטהרן. בדיוק לפני שנה חשפתי באו"ם את מחסן הגרעין הסודי של טהרן בטורקוזאבאד. האיראנים טענו שזה מפעל לניקוי שטיחים. קראתי לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית סבא"א לבדוק מיד את טורקוזאבאד. היום אני מודיע לכם שהפקחים של סבא"א מצאו בטורקוזאבאד חומר גרעיני, אורניום, שאיראן הסתירה בניגוד להתחייבויותיה הבינלאומיות."

"זו הפרה חמורה ביותר של אמנת ה-NPT, האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני. היום גם הודיע מנכ"ל סבא"א פרוטה שהוא לא זכה לשיתוף פעולה מלא מצד איראן, זה בלשון המעטה. אין פלא כי איראן עשתה הכל, אבל הכל, כדי לנסות להסתיר את מעשיה האסורים בטורקוזאבאד. הנה טורקוזאבאד לפני החשיפה שלנו, אתם רואים כאן את המכולות שבתוכן איראן הסתירה ציוד גרעיני וחומר גרעיני סודי שאסור היה לה להחזיק. הנה טורקוזאבאד אחרי החשיפה שלנו, אתם רואים שהם השמידו את הדברים האלה, סילקו את המכולות. הם עשו אפילו משהו נוסף – הם כיסו את האתר בחצץ, זה מה שנקרא ממש 'קאבר-אפ', זה מה שאיראן עשתה שם. זה לא עזר להם כי הם השאירו עקבות של חומר גרעיני, כפי שאמרתי."

"אבל היום אני מגלה שחשפנו אתרים סודיים נוספים בתוכנית הגרעין של איראן, אחד החשובים שבהם הוא אתר לפיתוח נשק גרעיני באבאדה, דרומית לאיספהאן. אתר לפיתוח נשק גרעיני. בדיוק כמו בטורקוזאבאד, כשאיראן הבינה שעלינו על עקבותיה, היא מיד התחילה בניסיונות הסתרה. הנה האתר באבאדה לפני שהבינו שהוא נחשף, אתם רואים אותו כאן, ותראו את האתר, אחרי שהם הבינו שעלינו עליהם הם פשוט השמידו אותו, פשוט חיסלו את הכל. זה פשוט מדהים. בכל פעם הם מסתירים, אנחנו חושפים, ואז הם מנסים לטשטש את עקבותיהם."
https://twitter.com/ronitlev12/status/1171095045006614529?s=20

עוד הוסיף נתניהו והזהיר את המשטר בטהרן: "לכן, לרודנים באיראן אני אומר – ישראל יודעת מה אתם עושים, ישראל יודעת מתי אתם עושים, וישראל יודעת איפה אתם עושים. אנחנו נמשיך לחשוף את השקרים שלכם, אנחנו נמשיך לעשות הכל כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני ונמשיך לפעול נגד התוקפנות של איראן בכל מקום ובכל עת."

"אני קורא לקהילה הבינלאומית להתעורר, להבין שאיראן משקרת כל הזמן ולהצטרף לנשיא טראמפ ולמדינת ישראל בהפעלת לחץ מקסימלי על איראן. המדיניות הדרושה היא לחץ, לחץ ועוד לחץ.״."

שידור חי ראש הממשלה נתניהו חושף סודות מהגרעין האיראני – צפו http://bit.ly/2kquH5X

Posted by ‎באזזנט‎ on Monday, 9 September 2019

יו"ר כחול לבן גני גנץ הגיב בחריפות לחשיפת סודות הגרעין האיראנים: "איראן גרעינית היא סכנה ליציבות האזור, במלחמה מולה אין קואליציה ואופוזיציה. תמוהה העובדה שהמידע מפורסם שעות בודדות לאחר קריסת חוק המצלמות. השימוש של נתניהו במידע ביטחוני רגיש לצורכי תעמולה מעיד על שיקול דעת לקוי. גם בימיו האחרונים כראש ממשלה נתניהו דואג רק לנתניהו."

אהוד ברק הגיב למסיבת עיתונאים שכינס נתניהו: ""נתניהו חושש שהנשיא טראמפ ייפגש עם רוחאני, ולכן הוא חשף את אתרי הגרעין", פרשן ברק את מהלכיו של ראש הממשלה, "ההתבטאות של נתניהו – פיגוע לישראל מטעמי בחירות, תוך ניסיון פתטי להגן על מורשתו, בעוד טראמפ פונה למו"מ עם איראן. הפטפטת המסוכנת שלו אינה מסייעת לישראל. להפך. הוא מחבל בישראל, ומסייע לאיראן. הכל כדי לחלץ את עצמו ממשפט. בושה"

ברק בריאיון

"נתניהו חושש שטראמפ ייפגש עם רוחאני ולכן חשף את אתרי הגרעין": אהוד ברק בריאיון

Posted by ‎לפני החדשות‎ on Monday, 9 September 2019

↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים