צרות של עשירים

הסכום המטורף שהפסיד אילון מאסק בתוך שעות

המילארדר אילון מאסק שעלה לאחרונה לצמרת הפותחת של עשירי העולם - הפסיד תוך זמן קצר מאד סכום בלתי נתפס של למעלה מ-16 מיליארד שקלים. איך זה קרה? כל הפרטים
קרדיט: Daniel Oberhaus

באזזנט >
18:04 | 10.09.20

נכנסה לכם היום המשכורת ואולי תהיתם לכן נעלמו כמה מאות שקלים שלדעתכם מגיעים לכם? קורה, לא נעים. כעת תכפילו, מה זה תכפילו? באין סוף. כי מי שהפסיד בתוך שעות ספורות סכום מטורף במיוחד של 16.3 מיליארד שקלים – הוא המיליארדר אילון מאסק. רגע, לפני שתזילו דמעה או תפתחו במגבית המונים, כדאי שתקראו כמה נותר לאיש.

בגדול אנחנו לגמרי סבבה עם תנודות חדות בבורסה, אחרת היה כאן משעמם. אבל מה שקרה השבוע בבורסת ניו יורק – מוגזם גם עוברנו, בטח עובר האיש (כמעט) עשיר בעולם אילן מאסק. ובכן, זה קרה כך: שווי חברת טסלה שבבעלותו של מאסק צנח ב-21 אחוזים במסחר בבורסה בניו יורק, ההתרסקות התרחשה אחרי ששניים ממתחריו המרכזיים של מאסק הודיעו כי הם עומדים לאחד כוחות ניקולה וג׳נרל מוטורס קבעו להתאחד והבורסה הגיבה בהתאם, או יותר נכון – לא בהתאם…

מה שמעניין במיוחד בסיפור הם התהפוכות של מאסק בצמרת עשירי העולם. ההשתוללות בבורסה סביב מניית טסלה התרחשה בדיוק שבוע אחרי שמאסק הפך לאדם השלישי העשיר ביותר בעולם, כשעקף בסולם הזהוב את מנכ״ל פייסבוק, מארק צוקרברג: כך על פי פי בלומברג, מאסק עם 115 המילארדים שלו (הוא פשוט עשיר, כן?) גבר על צוקרברג ו-111 המיליארדים העלובים שלו, מה שהוריד את צוקי למקום הרביעי.

מארק צוקרברג | צילום: Andrei Christian
מארק צוקרברג | צילום: Andrei Christian

אבל הוא נהנה כאמור מהדרמה לשבוע בלבד, וצוקרברג שוב עקף את מאסק. אגב, אם תהיתם איך מאסק קיבל טורבו חזק במיוחד במירוץ סולם העשירים, התשובה די דתהים אתכם: עלייה חדה במיוחד של 500 אחוזים במניית טסלה בסוף החודש שעבר, שהגיע לשיא של 2,212 דולר והוסיפה לא פחות מ-87.8 מיליארד דולר להונו של מאסק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים