באזזנט

תמונה – הבית הלבן

הנגיף הסיני

טראמפ עזב את בית החולים: "אל תתנו לווירוס לשלוט בחייכם"

נשיא ארה"ב טרם הבריא לחלוטין מהנגיף - אך שב הלילה אל הבית הלבן יצא אל המרפסת ותקף את התקשורת: "דונלד ג'יי טראמפ, גיבור בלתי מנוצח, שלא רק שרד כל טריק מלוכלך שהדמוקרטים השליכו לעברו, אלא גם הנגיף הסיני. הוא יראה לאמריקה שאנחנו כבר לא צריכים לפחד", צייץ טראמפ.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ השתחרר הלילה מבית החולים בו שהה בימים האחרונים לקבלת טיפול מאז אובחן כנשא הנגיף. טראמפ הגיע אל בית הלבן במסוק הנשיאותי, לפני שעלה במדרגות המסוק הוא נופף לעיתונאים במקום ונראה כשהוא במצב טוב.
https://twitter.com/i/status/1313267615083761665

כשהגיע לבית הלבן הסיר הנשיא טראמפ את המסיכה, למרות שהוא עדיין חולה בקורונה ובסביבתו היו עדיין אנשים, ונופף לצלמים ולעיתונאים. חלקם דיווחו כי טראמפ אמר להם כי הוא "מרגיש ממש טוב". זמן קצר לאחר מכן, בסרטון שהפיץ טראמפ בטוויטר בו הוא נראה עומד בפתח הבית הלבן, אמר הנשיא: "למדתי הרבה על נגיף הקורונה ודבר אחד בטוח – אל תתנו לזה לשלוט בכם, אל תפחדו מזה. אנחנו נביס את זה". עוד הוסיף הוסיף כי "יש לנו את הציוד הרפואי והתרופות הטובות בעולם. אנחנו חוזרים לעבודה, אני מודע לסיכון, ולא יכולתי לנהוג אחרת. כמנהיג הייתי חייב לעשות זאת".

עוד אמר טראמפ כי "יכולתי להשתחרר לפני יומיים, הרגשתי מצוין. אולי אני אפילו חסין, אני לא יודע". עוד כתב טראמפ וכינה את הקורונה "הנגיף הסיני": "אם הנשיא יחזור בחזרה לקמפיין, הוא יהיה …דונלד ג'יי טראמפ, גיבור בלתי מנוצח, שלא רק שרד כל טריק מלוכלך שהדמוקרטים השליכו לעברו, אלא גם הנגיף הסיני. הוא יראה לאמריקה שאנחנו כבר לא צריכים לפחד", צייץ טראמפ.

טראמפ ישהה בבית הלבן בבידוד יחד עם רעייתו מלניה טראמפ, שכזכור נדבקה גם היא בנגיף. כמו כן אנשי צוות נוספים בממשל הנשיא אובחנו כחיוביים לקורונה, בהם דוברת הבית הלבן קיילי מקנאני.

לפני שחרורו תקף הנשיא טראמפ את הסיקור התקשורתי בעניין הבחירות לנשיאות: "בפייק ניוז מציגים רק סקרים שקריים" שעות קודם לכן, טראמפ בישר על שחרורו מבית החולים בציוץ שפרסם בחשבון הטוויטר שלו. "אני אעזוב את המרכז הרפואי הנהדר וולטר ריד היום בשעה 18:30", צייץ. "אני מרגיש ממש טוב".

רופאיו של טראמפ אמרו אמש: "למרות שהוא עדיין לא יצא מכלל סכנה, הצוות ואני מסכימים כי כל ההערכות שלנו ומצבו הרפואי, תומכים בחזרתו הבטוחה של הנשיא לביתו, שם יהיה מוקף בטיפול רפואי מהמעלה הראשונה למשך 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.