באזזנט

תמונה – הבית הלבן

רחוקים מהכרעה

מתח שיא – טראמפ הודיע: אעתור לבית המשפט, "זו הונאה"

ארה"ב טרם הגיעה לתוצאה סופית ונראה כי הקרב על הקולות - צמוד מתמיד. הנשיא דונלד טראמפ הודיע כי יעתור לעליון, במטה ביידן מסרו: "הצהרת טראמפ שקרית וחסרת תקדים. תספרו את הקולות, זו לא דיקטטורה". עמית סגל: "כך לא נראה וינר. כך נראה לוזר"

נראה כי מערכת הבחירות בארצות הברית רחוקה מסיום, אפילו רחוקה מאד. ספירת הקולות עודנה בעיצומה וכפי המסתמן – הקרב על יחסי הכוחות צמוד מאד. במספר מדינות מפתח, הן המדינות אשר יקבעו את זהותו של נשיא ארה"ב הבא, נראה כי יחסי הכוחות שווים. שני המתמודדים, גם ביידן וגם טראמפ, נשאו הבוקר דברים לאומה, או יותר נכון – אל בוחריהם.

טראמפ הודיע כי הוא מתכוון לעתור לבית המשפט העליון של ארה"ב, אך לא פירט מה בכוונתו לטעון, במידה ואכן יממש את איומו. טראמפ נשא הבוקר (שעון ישראל) נאום קצר אל תומכיו ובו אמר בין היתר: "יש קבוצה עצובה מאוד של אנשים שמנסה לשלול זכות בחירה ממיליוני בוחרי טראמפ. לא ניתן לזה לקרות". "נערכנו לחגיגות גדולות. ניצחנו בכל מקום, ופתאום זה בוטל. התוצאות שהשגנו הלילה פנומנליות"', הוא הוסיף.

טראמפ אמר עוד בנאומו: "יש כל מיני הכרזות. הם ראו שהם לא ינצחו, אז החליטו לקחת אותנו לבית משפט. נכון שחזיתי את זה? כי זה או שהם ינצחו, ואם לא – הם ייקחו אותנו לבית המשפט". הנשיא הוסיף: "זו הונאה לעם האמריקני, זה מביש. אנחנו ניצחנו את הבחירות האלה. המטרה שלנו היא להבטיח את זה למען האומה האמריקנית, ואנחנו רוצים שהחוק יבטיח את זה – לכן נפנה לבית המשפט העליון ונגיד להם שיעצרו את ההצבעות. שלא יגלו פתאום עוד הצבעות ב-4:00 לפנות בוקר. זה רגע עצוב מאוד".

"התוצאות הלילה היו מדהימות. היינו בהכנות לחגוג משהו שהיה כל כך יפה וטוב, הצלחה גדולה, שיא של תמיכה. זכינו בפלורידה, זכינו שם בגדול. זכינו גם באוהיו, זכינו בטקסס. ברור שזכינו גם בג'ורג'יה, היה נחמד אם אריזונה הייתה שלנו, המספרים ירדו רק בכמה קולות". הנשיא טראמפ טוען שניצח גם בפנסילבניה, במישיגן ובצפון קרוליינה – בכולן הקרב טרם הוכרע. בסוף דבריו טען: "ככל הידוע לי, ניצחנו כבר".

העיתונאי עמית סגל התייחס לנאומו של טראמפ ותקף: "כמו רוב אזרחי ישראל, אשמח מאוד אם טראמפ יהיה נשיא ארצות הברית. אבל נאומו הבוקר היה המביש ביותר שלו מאז נכנס לפוליטיקה. באישון ליל הוא הוביל ניסיון ציני מקפיא דם להפוך הובלה זמנית לניצחון ולמנוע ממיליוני אמריקנים את קולם. זה היה מפחיד."

עוד כותב סגל: "במסווה של דאגה לכל קול הוא מנסה למנוע את ספירת הקולות הדמוקרטיים שעוד ממתינים. מתוך הבית הלבן הוא משלח אש בלב הדמוקרטיה האמריקנית. במקום לחכות לתוצאות האמת – שאולי עוד יאירו לו פנים – הוא מנסה לבסס תודעה שהיא כרגע שקרית. כל מי שמחא לו כפיים ידע שהוא לא נלחם נגד זיופים, שמצווה להיאבק בהם אם יגיעו. הוא נלחם על עצירת המשחק במחצית, בגלל הובלה. כך לא נראה וינר. פס הקול היה בוטח ואופטימי, כרגיל. אבל התמונה לא שיקרה: מעיניו של טראמפ ניכרה בהלת התבוסה. כך לא נראה וינר. באגף המזרחי של הבית הלבן הוא צעק לשופט לשרוק לסיום, מפחד התבוסה. גם אם ינצח, כך נראה לוזר."

עדכונים מהדרמה באמריקה

Posted by ‎עמית סגל Amit Segal‎ on Wednesday, November 4, 2020

במטה ביידן מאיימים להציב סוללת עורכי דין נגד הנשיא טראמפ, כמו כן כינו בקמפיין את הצהרתו "שערורייתית ולא נכונה". בשעה שבארה"ב סופרים מיליוני קולות אמרו הדמוקרטים שדברי טראמפ "חסרי תקדים, מכיוון שמעולם לא היה נשיא אמריקני שרצה לשלול מהאמריקנים את הזכות להשמיע את קולם בבחירות ארציות", הוסיפו.

קמפיין ביידן מסר שיש לו "צוותים משפטיים שנמצאים בכוננות", והוסיף: "דונלד טראמפ לא מחליט על תוצאות הבחירות וגם לא ג'ו ביידן. העם האמריקני מחליט. ההליך הדמוקרטי חייב להימשך – ויימשך – עד שתושג הכרעה". מחוקקים דמוקרטים מחו ואמרו: "תספרו את הקולות, זו לא דיקטטורה".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.