באזזנט

תמונה – ארכיון לע"מ

רדיפה פוליטית?

הסתבך? ראש לשכת נתניהו הוקלט "גרסנו מסמכים"

‏לקראת חקירה נוספת נגד נתניהו?

בעקבות עתירת התנועה לאיכות השלטון, הודיע היועמ"ש מנדלבליט לבג"ץ כי פתח בבדיקת הטענות לגריסת מסמכים סודיים במשרד ראש הממשלה בזמן חילופי השלטון בין נתניהו לבנט.

באתר הארץ נחשפה הקלטה של מזכיר הממשלה הקודם, צחי ברוורמן, שהודה כי גרס מסמכים שנשמרו בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו בעת חילופי השלטון.

בהקלטה שנחשפה נשמע ברוורמן מודה, "לפני שעזבתי, אפילו הוצאתי מהכספת כמה מסמכים שהיו, נתתי לסגנית שלי, אמרתי: 'תגרסי את זה עכשיו'. היא גרסה, ובזה תם ונשלם".

צחי ברוורמן מסר בתגובה לאתר הארץ, "לא היה ולא נברא. כל פעולה שעשיתי במסגרת תפקידי נעשתה כדין וכל רמיזה אחרת היא שקרית וחוטאת לאמת".

מהליכוד נמסר בתגובה: "הפרסום ב״הארץ״ הוא פייק ניוז מוחלט. מדובר בהקלטה של שיחה שנערכה בין מיכאל האוזר טוב לבין מזכיר הממשלה הקודם צחי ברוורמן ובה מתייחס ברוורמן למסמכים אישיים שלו ולהעתקי מסמכים של מזכירות הממשלה, ולא למסמכים מקוריים, שאין להם שום קשר לנתניהו או ללשכתו. בכל מקרה כל מסמכי המדינה מתועדים דיגיטלית. אי אפשר לגרוס אותם.

עוד נמסר, "בניגוד לפרסום השקרי בהארץ, לא מדובר על גריסת מסמכים בלשכת ראש הממשלה ולא מדובר בהקלטה ש״נחשפה״ יש מאין אלא במניפולציה שקרית שמוצגת לציבור ללא גילוי נאות – מפרסם הדיווח ומקליט השיחה הוא בנו של ח״כ צבי האוזר, חבר הקואליציה שמתנגד לליכוד ולראש הממשלה לשעבר נתניהו. אנו מצפים מ״הארץ״ לפרסם התנצלות מיידית על הפרסום השקרי הזה."

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.